Wandal zniszczył kapliczkę w Czerwonej Górze

We wtorek do kieleckich policjantów wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu figury Matki Bożej, znajdującej się w Czerwonej Górze. Wandal jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce policji.

- Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do dyżurnego kieleckiej komendy, wynikało, że do figurki, która znajduje się w miejscowości Czerwona Góra, podjechał pojazd osobowy. Po chwili wysiadł z niego mężczyzna, który zniszczył tę figurkę, po czym oddalił się z miejsca. Poinformowała nas o tym kobieta, która była świadkiem tego zdarzenia – powiedział Młodszy Aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kapliczka ta postawiona została w 1934 roku przez mieszkańców Sitkówki. Od tamtego czasu przy figurce sprawowane były nabożeństwa majowe, poświęcenie pól, a mieszkańcy to miejsce darzyli szczególną pobożnością. W tym szczególnym czasie Wielkiego Tygodnia informacja o tym zdarzeniu bardzo mocno dotknęła również Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, który ubolewa, iż miejsca kultu na Ziemi Świętokrzyskiej są dewastowane, a w ostatnich miesiącach nie jest to jedyna taka sytuacja- mówił ks. Zygmunt.

Fot. Diecezja Kielce

Opr. WM.