Województwo świętokrzyskie dofinansuje sprzęt dla strażaków

29 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zostały podpisane umowy na wsparcie 23 jednostek Ochotniczej straży pożarnej z regionu świętokrzyskiego. Dofinansowanie przekazane przez władze województwa świętokrzyskiego na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej będzie stanowić element wsparcia finansowego przy zakupie nowych sprzętów do jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa.

- Ochotnicza Straż Pożarna otrzyma wsparcie na samochody albo na zakup sprzętu specjalistycznego. 17 umów, które będą dotyczyły zakupu samochodów strażackich a pozostałe umowy zostały podpisane na wsparcie w zakupie sprzętu ratowniczego- informował marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Warto nadmienić, że nowe pojazdy trafiające do Państwowej Straży Pożarnej zastępują dotychczas użytkowane samochody, które przekroczyły normę eksploatacyjną ze względu na swój wiek. Sprawne używane pojazdy wycofane z Państwowej Straży Pożarnej zasilają potencjał jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na projekt zostało przeznaczone 38 milionów złotych z programu fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski w Kielcach

Opr. WM.