Nowe odkrycia literackie w audycji "Poczytaj Mi FAMO"

W najnowszym odcinku audycji "Poczytaj Mi FAMO", której gospodarzem była Aleksandra Ugorowska, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie, mieliśmy okazję poznać dwie fascynujące serie książek skierowane do różnych grup wiekowych.

Pierwsza z nich, "Trylogia funeralna" autorstwa Moniki Wawrzyńskiej, opowiada o trzech niezwykłych kobietach, które zdecydowały się na życiowe zmiany i realizację długo odkładanych marzeń. Jagna, Marta i Magda, pomimo różnic zawodowych - od właścicielki domu pogrzebowego po właścicielkę firmy kateringowej - łączą siły, tworząc opowieść pełną humoru i życiowej afirmacji. Serie przygód tych kobiet, jak "Gwóźdź do trumny", "Kopnij w kalendarz" i "Do grobowej deski", ukazują życie w barwny, pełen emocji sposób, czyniąc je lekturą pełną humoru i niespodzianek.

Drugą serię, dedykowaną młodszym czytelnikom, stworzyła Clare Balding. Opowieść o Charlie Bass, młodej pasjonatce jeździectwa, która niespodziewanie staje się właścicielką dwóch koni, jest przesiąknięta przygodami i życiowymi lekcjami. Książki takie jak "Koń, który nie chciał się ścigać", "Koń, który zniknął" i "Koń, który nauczył się tańczyć", to nie tylko fascynujące historie, ale także źródło wiedzy o koniach i jeździectwie. Seria ta, pełna barwnych postaci i emocjonujących zwrotów akcji, uczy determinacji i siły marzeń.

Obie serie, choć skierowane do różnych grup wiekowych, łączy głębokie przesłanie o sile zmiany, przyjaźni i dążeniu do realizacji własnych pasji. Te literackie propozycje dostarczają nie tylko rozrywki, ale także inspirują do przemyśleń nad własnym życiem.


Rafał Firadza