Poczytaj mi FAMO: mroczne tajemnice i słowiańskie wierzenia

Nowy odcinek podcastu "Poczytaj mi FAMO"

W najnowszym odcinku naszego podcastu "Poczytaj mi FAMO", mieliśmy przyjemność gościć niezwykle interesującą osobistość – Katarzynę Smardzewską z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie. Pani Smardzewska zaprezentowała dwie fascynujące książki, które odkrywają głębokie ludzkie doświadczenia i emocje poprzez niezwykłe opowieści. Obie książki pochodzą z pióra utalentowanej Katarzyny Puzyńskiej, która niebawem odwiedzi wołomińską bibliotekę podczas Wieczoru Kobiecego. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, które odbędzie się – pamiętajcie o wejściówkach!

"Bezgłos" – zanurzenie w atmosferę horroru

Pierwsza prezentowana powieść to "Bezgłos" – najnowsza propozycja autorki, która zanurza czytelnika w atmosferze horroru. Opowieść ta śledzi losy młodej pisarki, Julii Wilk, która przybywa do spokojnej miejscowości Wieszcze, by uciec od swojej mrocznej przeszłości. Jednak miasto szybko ujawnia swoje sekrety, zmuszając ją do walki o przetrwanie wśród skrytych mieszkańców i zagadek, które wychodzą na jaw z każdym dniem.

"Chąśba" – podróż do świata słowiańskich mitów

Druga książka, "Chąśba", zabiera czytelników w podróż do świata opartego na wierzeniach słowiańskich, z kryminalnym wątkiem w tle. Akcja rozgrywa się w grodzisku, gdzie doszło do kradzieży tarczy boga wojny i wiosny, Jarowita. Zadanie odzyskania tarczy spoczywa na niezwykłym trio: kacie z drewnianą nogą, Mory – bogini zimy i śmierci, oraz Strzeborze – nieposłusznym mężu. Opowieść wciąga w wir wydarzeń, napotkanych utopców, wąpierzów, rusałek i strzyg, sprawiając, że czytelnik nie będzie mógł się oderwać od książki.

Zachęcamy do odsłuchania całego wywiadu