Wołomińska biblioteka: Inspirujące lektury dla najmłodszych

W ramach audycji "Poczytaj mi FAMO", Monika Marciniak przybliżyła słuchaczom dwie fascynujące publikacje, które nie tylko zabierają młodych czytelników w niezwykłe podróże po zakątkach wiedzy, ale także rozbudzają apetyt na odkrywanie świata.

Pierwsza z polecanych książek to „Antarktyda: topniejący kontynent” autorstwa Karen Romano Young. Jest to dzieło unikalne na skalę światową, dedykowane młodym odkrywcom, które w całości poświęcone jest tajemniczemu kontynentowi Antarktydy. Autorka, będąca jednocześnie pisarką, ilustratorką, naukowcem oraz nurkiem głębinowym, dzieli się z czytelnikami wiedzą na temat flory i fauny Antarktydy, tajników żeglugi po oceanie południowym oraz codzienności pracy na stacjach badawczych. Książka ukazuje również, jak zmiany klimatu wpływają na życie pingwinów cesarskich i inne gatunki zamieszkujące ten chłodny zakątek świata.

Druga propozycja to „Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań” autorstwa Łukasza Modelskiego. Ta publikacja to prawdziwa uczta dla małych smakoszy ciekawostek i anegdot związanych z kuchnią. Dzięki barwnym opowieściom o tym, jak powstały takie potrawy jak pizza, nachosy czy ciasto brownie, młodzi czytelnicy odkryją, że wiele znanych dań powstało całkiem przypadkowo. Ilustracje Jacka Ambrożewskiego wzbogacają książkę o humorystyczny element, a proste przepisy zamienią każdego młodego czytelnika w małego kucharza, gotowego na kulinarne eksperymenty.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Moniką Marciniak podczas audycji "Poczytaj mi FAMO", aby jeszcze głębiej zanurzyć się w fascynującym świecie literatury dla dzieci i młodzieży. Niech będzie to inspiracja do własnych odkryć, zarówno tych literackich, jak i kulinarnych, które wzbogacą codzienność każdego młodego czytelnika.