Botaniczne zaproszenia ślubne - na każde wesele

Przygotowania do ślubu to dla każdego emocjonujący czas. Jest to bowiem wydarzenie, do które organizujemy miesiącami. W tym czasie wybieramy wymarzoną suknię, garnitur, rezerwujemy salę, dobieramy menu czy dekoracje oraz dbamy o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednym z dylematów staje się także dobór odpowiednich zaproszeń ślubnych, który jest uzależniony od wielu czynników. Wśród nich wyróżniamy m.in. motyw przewodni imprezy, jej charakter, a także upodobania estetyczne młodej pary. Jakie zaproszenia wybrać na swój wymarzony ślub?

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie zaproszenia ślubne?

Szukając odpowiednich zaproszeń ślubnych na nasze wesele, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

  • Styl imprezy. Zaproszenia muszą być przede wszystkim dobrane do stylu naszego wesela. Niezwykłą popularnością w ostatnich sezonach cieszą się imprezy w stylu boho, vintage oraz rustykalnym. Dlaczego jest to tak ważne? Jest to pierwszy sygnał dla naszych gości, który informuje o tym, jakiego typu przyjęcia mogą się spodziewać. Dzięki temu łatwiej wybiorą odpowiednie ubranie oraz dopasują się do stylu imprezy.
  • Kolor przewodni wesela. W przypadku zdecydowanej większości para młoda decyduje się na kolor przewodni swojego wesela. Przejawia się on najczęściej w strojach druhen, dodatkach znajdujących się na stołach, kwiatach oraz oczywiście w zaproszeniach.
  • Czytelna treść na zaproszeniu ślubnym. Zaproszenia ślubne powinny nie tylko robić wrażenie, ale przed wszystkim spełniać funkcję informacyjną. Musimy na nich zawrzeć wszystkie wzmianki, które chcemy przekazać swoim gościom. Bardzo ważne jest tutaj umieszczenie podstawowych informacji o miejscu i czasie imprezy, ale także wyrażenie tego, jakie prezenty chcemy otrzymać. Ostatni punkt bardzo często wyraża się zabawnymi wierszykami lub piktogramami.
  • Kształt i rozmiar. Najpopularniejszym rozmiarem zaproszeń ślubnych jest rozmiar A5. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym przypadku mamy całkowitą dowolność. Możemy wybierać spośród klasycznych kwadratów oraz prostokątów, a także kół czy fantazyjnych kształtów.

Botaniczne zaproszenia ślubne - na każde wesele!

Nie wiesz w jakim stylu urządzić swoje wesele? Jakie dodatki dopasować, aby wszystko wyglądało spójnie i pięknie? Podpowiadamy! Coraz częściej wybieranym stylem ślubnym jest styl botaniczny. Połączenie kwiatowych motywów i kolorów z popularną bielą to gwarancja jasnych i przejrzystych dekoracji, a także promiennego wnętrza. Botaniczne zaproszenia ślubne to doskonały dodatek, który dopasuje się także do wielu innych stylizacji - sielskich, boho, romantycznych, rustykalnych, jak i tych bardziej eleganckich. Sprawdzą się one w połączeniu z wieloma kolorami wesela. Mogą być wykończone zarówno w czerwieni, błękicie, zieleni, jak i klasycznym beżu, a także wielu innych kolorach.

Co wyróżnia botaniczne zaproszenia ślubne?

Botaniczne zaproszenia ślubne to przede wszystkim delikatność. Są one lekkie, charakteryzują się motywami kwiatowymi oraz piękną, spójną kolorystyką. Bardzo często stosowanym zabiegiem podczas wesel jest dobieranie takich samych żywych kwiatów na stół, jakie widnieją na zaproszeniach. To jednak nie wszystko. Ten sam motyw bardzo często możemy znaleźć na menu, numerach stolików, winietkach, księdze gości czy podziękowaniach dla nich.

Wszystkie zaproszenia ślubne w stylu botanicznym inspirowane są naturą. Widnieje na nich wiele zieleni połączonej z bielą, ciekawe liternictwo, a także monumentalne graficzne wzory. Całość wyróżnia się oryginalnością, lekkością oraz niezwykłą dbałością o szczegóły. Motywy są lekko tajemnicze, a przy tym romantyczne. W ofercie Amelia-Wedding.pl znajdziemy wiele różnorodnych kolekcji - kolorowe zdjęcia dzikiej przyrody, piękne kompozycje zielonych liści, motyw greenery czy rustykalne kolekcje z paprociami. Co ważne, w ofercie sklepu znajdziemy też możliwość wydruku indywidualnej grafiki, a także tekstu widniejącego na zaproszeniu - zarówno w języku polskim, jak i obcym. To jednak nie wszystko. Zaproszenia występują w wielu rozmiarach oraz kształtach. Każda para młoda może dobrać je dowolnie według swoich preferencji!


Glamour, ze złoceniem i minimalistyczne - jaki styl do zaproszeń botanicznych?

Branża ślubna rozwija się coraz bardziej, a my mamy do wyboru naprawdę wiele dodatków oraz dekoracji. Poza stylem botanicznym, który wyróżnia się niebywałą spójnością oraz delikatnością, dużą popularnością cieszy się także styl glamour. Wyróżnia się on wszechobecną bielą w połączeniu ze złotem lub różowym złotem. Nierzadko znajdziemy tu także delikatne zielone kwiaty z różowymi lub beżowymi pąkami. Całość jest nostalgiczna, ale bardzo elegancka. Dobierając botaniczne zaproszenia ślubne do stylu glamour skupmy się przede wszystkim na obecności złoceń, bieli oraz delikatnej kwiatowej zieleni. W tym przypadku nie możemy przesadzać z kolorami. Wiele osób wybiera także styl minimalistyczny jako motyw przewodni wesela. Czasy, kiedy na stole królował przepych dawno minęły. Obecnie bardzo często decydujemy się na jeden kolor przewodni, do którego dopasowujemy całe wesele. Również tutaj doskonale sprawdzą się zaproszenia botaniczne. Biel w podstawie oraz jeden wyraźny kolor kwiatów całkowicie spełnią oczekiwania pary młodej!

Tekst sponsorowany.