Co warto wiedzieć o taśmach transportujących?

Jednym z niezbędnych elementów przemysłu stały się taśmy transportowe. Te niepozorne produkty są absolutnie kluczowe dla szybkiej i komfortowej pracy w wielu branżach. Obecnie oferowane są w wielu różnych rodzajach. Wybór odpowiedniego może okazać się naprawdę istotny.

 1. Taśmy transportujące - czym są i do czego służą?
 2. Jakie są rodzaje taśm transportujących?
 3. Gdzie są wykorzystywane taśmy transporterowe?
 4. Gdzie znaleźć najlepsze taśmy transportujące?

Jednak czym tak naprawdę są transportujące taśmy gumowe i wykonane z innych materiałów? Gdzie mogą okazać się przydatne i skąd wziąć ich najlepsze rodzaje? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Taśmy transportujące - czym są i do czego służą?

Taśmy transportowe są niezwykle szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Są to elementy, przy pomocy których możliwy jest transport produktów, takich jak na przykład jedzenie, materiały sypkie i inne. Taśmy transporterowe wykonywane są z różnego rodzaju materiałów w taki sposób, aby dokładnie odpowiadały branży, w jakiej mają być wykorzystywane. Przykładowo te rodzaje, które są używane w transporcie żywności muszą spełniać odpowiednie normy.

Jakie są rodzaje taśm transportujących?

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie taśm transportujących oferowane są różne rodzaje tych produktów. Ciekawym wyborem są na przykład taśmy przenośnikowe. Pozwalają one między innymi na transportowanie towarów pod kątem. Zazwyczaj wyróżnia się je na podstawie rodzaju transportowanego materiału. Przykładowo, inne taśmy wykorzystywane są do kontaktu z żywnością, inne z kolei do transportu łatwopalnych materiałów czy piachu. Można jednak także odróżniać je ze względu na materiał wykonania.

Warte uwagi są między innymi następujące taśmy transportujące:

 • poliuretanowe,
 • PCV,
 • tkaninowe,
 • wykonane z silikonu czy PE,
 • homogeniczne,
 • modularne,
 • gumowe,

To jednak nie wszystko. Taśmy transportujące mogą być także w różny sposób łączone. Przykładowo, w grupie taśm transportujących znaleźć można takie, łączone metodą klejenia, mechanicznie lub poprzez zgrzewanie, a także bezkońcowe. Są one wykonywane w formie rękawa, czyli na etapie produkcji nie następuje ich łączenie. Co więcej, do taśm transportujących potrzebne są odpowiednie akcesoria, takie jak na przykład kliny prowadzące.

Gdzie są wykorzystywane taśmy transporterowe?

Taśmy transportujące mają szerokie zastosowanie w zasadzie w każdej dziedzinie przemysłu przez firmy, mające różnego rodzaju profile. Chętnie wykorzystuje się je na przykład w przemyśle spożywczym. Taśmy transportujące znaleźć można na wielu halach produkcyjnych. Wykorzystywane są także w magazynach czy nawet kopalniach. Dzięki taśmom tego rodzaju codzienna praca wielu ludzi staje się prostsza i znacznie szybsza. W obecnych czasach zupełny brak taśm transportowych oznaczałby prawdziwą katastrofę. Są to produkty absolutnie niezbędne, dlatego warto dobierać je bardzo starannie i dopasowywać do realnych potrzeb firmy czy marki.

Gdzie znaleźć najlepsze taśmy transportujące?

Doskonałe taśmy transportujące znaleźć można na stronie https://www.whm.pl/oferta/tasmy-transportujace/. Oferuje ona świetne produkty najwyższej jakości, dostępne w wielu różnych rodzajach. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć taśmę dopasowaną do profilu jego działalności i odpowiadającą potrzebom konkretnej branży. Co więcej, nie można zapomnieć i o tym, że proponowane taśmy mogą podlegać dodatkowej obróbce, tak, aby idealnie dopasowały się do potrzeb klienta. Warto bliżej zapoznać się z tematem, ale to co najważniejsze, to zawsze wybrać produkt wysokiej jakości.


Artykuł sponsorowany.