Czy bielizna termoaktywna sprawdzi się przez cały rok?

Bielizna termoaktywna wielu osobom kojarzy się wyłącznie z turystyką zimową i odzieżą utrzymującą ciepło przy bardzo niskich temperaturach otoczenia. Tymczasem posiada ona właściwości pozwalające na regulację temperatury ciała oraz poziomu wilgoci również podczas wiosennych lub letnich treningów. Jaka bielizna termoaktywna sprawdzi się przez cały rok?

Jakie właściwości posiada bielizna termoaktywna?

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego mięśnie wytwarzają energię w postaci ciepła. Powoduje to wzrost temperatury organizmu, a następnie, w związku z procesami termoregulacyjnymi, zwiększenie ilości wydzielanego potu. Chociaż pocenie się jest jak najbardziej naturalne i ma na celu przywrócenie optymalnej temperatury ciała, to nasiąknięta wilgocią bielizna w czasie biegania, jazdy na rowerze czy wspinaczki może powodować dyskomfort.

Bieliznę termoaktywną produkuje się z nowoczesnych włókien funkcjonalnych, często w połączeniu ze specjalnie dobranymi włóknami naturalnymi, w sposób zapewniający jak najlepszą ochronę skóry przed nadmiarem wilgoci. Odpowiedni materiał sprawia, że wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, przez co nie dochodzi do wychłodzenia organizmu. Dodatkowo, materiał zabezpiecza przed przegrzaniem. Jest szybkoschnący, przewiewny i nie krępuje ruchów. Poza tym, materiały funkcjonalne nie powodują podrażnień skóry, są hypoalergiczne i bezpieczne nawet dla osób o bardzo wrażliwej skórze.

Czy bielizna termoaktywna sprawdzi się przez cały rok?

Dla osób poszukujących bielizny termoaktywnej, która sprawdzi się podczas całorocznego użytkowania, świetnym wyborem będą produkty polskiej marki Brubeck. Tym, co je wyróżnia, jest innowacyjne połączenie funkcjonalnych włókiem syntetycznych z naturalną wełną merynosów. Podczas noszenia bielizny tuż przy skórze wytwarza się korzystny mikroklimat, chroniący przed nadmiarem wilgoci i zapewniający optymalną temperaturę ciała.

Koszulki i legginsy wykonane z takiego połączenia materiałów są wytrzymałe, trzymają fason i mimo kroju „blisko ciała” zapewniają pełną swobodę ruchów. Co istotne, materiał ma właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne, przeciwdziała więc powstawaniu nieprzyjemnego zapachu nawet w czasie długich, intensywnych treningów. Użytkownicy doceniają również dodatkowy system wentylacji odzieży w miejscach szczególnie narażonych na wzmożone pocenie się. W zależności od modelu bielizna termiczna Brubeck sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym lub przez cały rok, zarówno podczas wypraw w góry, jak i jazdy na rowerze czy joggingu.

Jakie dodatkowe korzyści daje noszenie bielizny termoaktywnej?

Niektóre rodzaje bielizny termicznej posiadają dodatkowe zalety, zdecydowanie odróżniające je od klasycznych, bawełnianych koszulek czy legginsów. Odzież termiczna Fjord Nansen jest szyta z materiałów wzbogaconych o jony srebra. Mają one korzystny wpływ na skórę, przeciwdziałają mikrootarciom oraz działają silnie przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

W legginsach i koszulkach Fjord Nansen z linii Akka wykorzystano ponadto system Ribbing-Dry®, który odpowiada za jeszcze większą skuteczność usuwania nadmiaru wilgoci z okolic ściągaczy i dołów nogawek. Nie bez znaczenia jest wykorzystanie technologii bezszwowej oraz bezuciskowych ściągaczy. Zdecydowanie zwiększa to komfort noszenia i eliminuje ryzyko wystąpienia otarć naskórka nawet podczas długich, wymagających treningów biegowych lub trekkingu.


Artykuł sponsorowany.