​ Czy dieta na ADHD działa ?

Tak, stosowanie planu żywieniowego ADHD bogatego w białko i witaminy może pomóc kontrolować objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Ale tylko wtedy, gdy unikasz cukru, sztucznych aromatów i popularnych alergenów. Oto, co należy jeść, a czego unikać.

Twoja Dieta ADHD: Co jeść, żeby kontrolować objawy

Zła wiadomość: Niedobór pewnych rodzajów żywności może pogorszyć objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u dzieci i dorosłych. Dieta na ADHD, która zawiera odpowiednią ilość właściwych produktów, optymalizuje funkcjonowanie mózgu.

Białko dla funkcjonowania mózgu w ADHD

Pokarmy bogate w białko - chuda wołowina, wieprzowina, drób, ryby, jaja, fasola, orzechy, soja i niskotłuszczowe produkty mleczne - mogą mieć korzystny wpływ na objawy ADHD. Pokarmy bogate w białko są wykorzystywane przez organizm do produkcji neuroprzekaźników - substancji chemicznych uwalnianych przez komórki mózgowe w celu wzajemnej komunikacji. Białko może zapobiegać skokom poziomu cukru we krwi, które zwiększają nadpobudliwość i impulsywność. Ponieważ organizm wytwarza neuroprzekaźniki pobudzające mózg do działania, kiedy spożywasz białko, zacznij dzień od śniadania, które je zawiera. Poszukaj sposobów na wprowadzenie chudego białka także w ciągu dnia". testujemyjedzenie.pl

Witaminy i minerały jako uzupełnienie diety w przypadku ADHD

Wiele diet jest ubogich w kluczowe witaminy, minerały i tłuszcze, które mogą poprawiać uwagę. Ważne jest aby dzieci i dorośli, u których zdiagnozowano ADHD, zostali przebadani pod kątem niedoborów żywieniowych. Suplementy i dieta mogą korygować niedobory składników odżywczych, które nasilają objawy ADHD.

Cynk, żelazo i magnez w diecie na ADHD

Cynk reguluje działanie neuroprzekaźnika dopaminy i może zwiększać skuteczność metylofenidatu poprzez poprawę odpowiedzi mózgu na dopaminę. Niski poziom tego minerału jest powiązany z nieuwagą. Żelazo jest również niezbędne do wytwarzania dopaminy. Niski poziom żelaza koreluje z deficytami poznawczymi i ciężkim przebiegiem ADHD. Podobnie jak cynk, magnez jest wykorzystywany do produkcji neuroprzekaźników biorących udział w koncentracji i uwadze oraz ma uspokajający wpływ na mózg.

Wszystkie trzy minerały znajdują się w chudym mięsie, drobiu, owocach morza, orzechach, soi i wzbogaconych produktach zbożowych. Dieta jest najbezpieczniejszym sposobem na zwiększenie poziomu wszystkich trzech minerałów.

Kwasy tłuszczowe omega-3 w diecie dla dzieci z ADHD

Kwasy omega-3 są uważane za ważne dla funkcjonowania mózgu i komórek nerwowych. Codzienne dawki kwasów omega-3 - znajdujących się w zimnowodnych, tłustych rybach, takich jak sardynki, tuńczyk i łosoś - zmniejszają objawy ADHD o 50 procent.


Artykuł sponsorowany