Dlaczego warto wybrać jednodniowe soczewki kontaktowe?

Masz wadę wzroku, ale zamiast okularów korekcyjnych zdecydowałeś się na szkła kontaktowe? Chcesz jednak spróbować czegoś nowego?. Wybierz jednodniowe soczewki kontaktowe, które można nosić na zmianę z okularami lub na specjalne okazje. Czym charakteryzują się takie soczewki? O tym piszemy poniżej.

Dla kogo są soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe są przeznaczone dla osób z różnymi wadami wzroku, takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy soczewek sferycznych, torycznych czy progresywnych, w każdym specjalistycznym sklepie znajdziemy odpowiedni ich rodzaj. Soczewki jednodniowe nakładamy rano i wyrzucamy wieczorem, co dla niektórych osób może być dodatkowym atutem.

Dlaczego warto nosić soczewki jednodniowe?

Osoby, które przyzwyczaiły się już do noszenia jednych soczewek przez wiele tygodni, mają pełne prawo nie wiedzieć, dlaczego warto spróbować ich jednodniowej wersji. Oto trzy najważniejsze argumenty za:

1. Komfort

Soczewki kontaktowe jednodniowe są niezwykle cienkie, miękkie, dzięki czemu są praktycznie niewyczuwalne.
Jest to zasługą specjalnych materiałów użytych do ich produkcji.

2. Higiena

Jednodniowe soczewki są najbardziej higienicznym rodzajem soczewek kontaktowych. Nie wymagają żadnych płynów, pojemników ani akcesoriów do pielęgnacji. Nie musimy się przejmować, czy soczewki są dobrze oczyszczone, gdyż każdego dnia zakładamy świeżą parę, która jest sterylna i bezpieczna dla naszych oczu. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko podrażnień lub alergii oczu.

3. Swoboda użytkowania

Szkła kontaktowe jednodniowe dają nam dużo swobody i elastyczności. Nie musimy ich zakładać codziennie, ale nosić na zmianę z okularami. Możemy je zakładać na wybrane okazje lub podczas uprawiania sportu bez obaw o swoje okulary. Soczewki świetnie sprawdzą się np. w słoneczne dni, gdy chcemy założyć okulary przeciwsłoneczne.

Jakie rodzaje soczewek jednodniowych możemy spotkać?

Oferta soczewek jednodniowych, którą posiada m.in. sklep z soczewkami kontaktowe.pl jest bogata. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą:

- materiałem wykonania (hydrożel, silikonowo-hydrożel),

- parametrami (dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem, starczowzrocznością),

- wersją (sferyczne, toryczne i progresywne),

- marką (Alcon, Acuvue, Barnaux, Cooper Vision),

- ceną, która jest wypadkową powyższych kryteriów oraz sklepu, w którym dokonujemy zakupu.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, soczewki jednodniowe to doskonały wybór dla osób, które szukają złotego środka pomiędzy okularami korekcyjnymi a tradycyjnymi szkłami kontaktowymi, które można nosić nawet kilka tygodni. I choć początkowo ich codzienne zmienianie może wydawać się kłopotliwe, komfort wynikający z ich użytkowania nam to wynagradza.

Sklep internetowy kontaktowe.pl

Adres firmy:

Salony Optyczne Online sp. z o.o.
Jaworowa 9, 55-003 Nadolice Wielkie
Telefony:
+48 801 103 206
+48 76 870 32 20
+48 502 304 150

Strona WWW: https://www.kontaktowe.pl/


Artykuł sponsorowany.