Domowa galeria na ścianie – co może na niej zawisnąć?

Dom to symbol ciepła i bezpieczeństwa. To także miejsce odpoczynku, spotkań z bliskimi, przeżywania emocji. By sprawić, aby nasze cztery ściany były przytulne i dopasowane do nas, możemy postawić na dodatki. Czym ozdobić ściany, by dobrze się prezentowały?

Stwórzcie coś wspólnie

Wyobraź sobie, że wchodzisz do domu po trudnym i długim dniu w pracy, marzysz jedynie o odpoczynku i dobrej kawie i nagle… Twój wzrok pada na ścianę w salonie, która ozdobiona jest wykonanymi przez członków Twojej rodziny ozdobami. Humor od razu staje się lepszy, a na sercu rozlewa się przyjemne uczucie ciepła, prawda?

Jeśli nie jesteście przekonani co do swojego talentu plastycznego, możecie skorzystać z innych rozwiązań. Świetnie sprawdzą się obrazy złożone z puzzli. Dobrym i niebanalnym pomysłem będą puzzle 3D, z których można złożyć ciekawe figurki. Ustawcie je w wybrany sposób na komodzie i cieszcie wzrok ciekawą ozdobą.

By zafundować sobie takie miłe wrażenia, musisz najpierw nieco się wysilić i zachęcić bliskich do wspólnego tworzenia. Domowa galeria powinna być po prostu Wasza – stwórzcie ją więc od początku do końca samodzielnie. Jak to zrobić? Jest na to wiele sposobów zależnych jedynie od Waszych preferencji i wyobraźni.

Stwórzcie wspólne rodzinne obrazy przy pomocy farb lub kolorowego papieru. Możecie dobrać barwy tak, by pasowały do odcieni przeważających we wnętrzu. Na koniec oprawcie swoje małe dzieła sztuki w ramki, zawieście na ścianie w ciekawej kombinacji i wasza własna galeria sztuki nowoczesnej gotowa! A co więcej – nikt poza Wami nie będzie miał takiej samej! Oryginalne i niepowtarzalne, a przy okazji stworzone z miłością. Brzmi idealnie, prawda?

Zróbcie rodzinną galerię zdjęć

Nieco nostalgicznym, ale wprowadzającym niesamowity rodzinny klimat do wnętrza, jest stworzenie galerii rodzinnych zdjęć. Możecie wybrać się na sesję fotograficzną lub sami ją zorganizujcie, wywołajcie zdjęcia i oprawcie w eleganckie ramki. Fotografie mogą być utrzymane w stonowanej kolorystyce, np. sepii lub czerni i bieli – wtedy nadadzą pomieszczeniu klimat retro. Jeżeli jednak wolicie barwne rozwiązania, pozostawcie je w naturalnych kolorach.

To także dobry pomysł, by utrwalić pamięć o dalszych członkach rodziny. Taka domowa galeria rodzinnych fotografii sprawdzi się w niejednym wnętrzu i może stać się sercem Twojego domu.

Postaw na modne plakaty

Jeżeli do Twojego wnętrza nie do końca będą pasowały zdjęcia czy rękodzieła, zastanów się nad graficznymi plakatami. Będą idealnym dodatkiem do nowoczesnego mieszkania. Możesz wybrać modele monochromatyczne, z geometrycznymi akcentami lub utrzymane w bardziej realistycznej stylistyce.

Pamiętaj, by dobrać odpowiednio kolorystykę obrazów do barw, które dominują we wnętrzu, by nie kontrastowały za bardzo ze sobą. Jeśli zależy Ci na stworzeniu idealnie zgranej galerii, postaw na zestaw plakatów – możesz je dostać w wielu sklepach. Każdy z nich będzie miał inny, ale spójny z całą resztą nadruk. Możesz również samodzielnie zaaranżować całość, dobierając do siebie pojedyncze plakaty. To bardzo oryginalne rozwiązanie i mało prawdopodobne jest, że ktoś zduplikuje Twój pomysł.

A może… rośliny?

Co powiesz, na zielone pnącza na Twojej ścianie? Rośliny są w ostatnim czasie bardzo modnym dodatkiem do wnętrz. Możesz przebierać w gatunkach, kolorach, wielkościach, a nawet kształcie liści. By stworzyć piękną kompozycję, przymocuj do ściany pojedyncze, niewielkie półeczki, na których ustawisz kwiaty. Gdy już zdecydujesz się na konkretne rośliny, upewnij się, że warunki w miejscu, w którym chcesz je umieścić, będą dla nich odpowiednie. Jedne mogą potrzebować dużo słońca, inne częstego podlewania. To ważne, by móc na długo cieszyć się piękną, zieloną galerią w swoim domu.

Zwróć również uwagę na osłonki na doniczki. To element wystroju, który poza roślinkami może odegrać bardzo ważną rolę w sposobie, w jaki całość będzie się prezentować. Dobierz je odpowiednio do wielkości doniczek oraz do stylu, który dominuje w Twoim domu. Wybór jest bardzo duży, więc na pewno uda Ci się stworzyć spójną całość.


Artykuł sponsorowany