Jaka biżuteria na prezent na chrzciny?

Choć chrzest to ważne wydarzenie w życiu każdego katolika, zazwyczaj się nie go pamięta. Przyjęło się, aby z tej okazji maluchowi oraz jego rodzicom wręczać upominki, które będą idealną pamiątką z ceremonii na długie lata. Co kupić na prezent na chrzciny? Jednym z pomysłów jest biżuteria, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Przygotowaliśmy kilka propozycji, dzięki którym wybór odpowiedniego podarunku nie powinien sprawić Ci żadnych problemów.

Biżuteria na prezent na chrzciny dla dziewczynki


Jaki prezent kupić na chrzciny dla dziewczynki? Wybór najczęściej pada na biżuterię i nic dziwnego – jest to bardzo elegancki upominek, który na długie lata może stać się idealną ozdobą na co dzień lub specjalne okazje. Pamiątką chrztu może być medalik z Matką Boską lub Jezusem, ale nie tylko. Ciekawym pomysłem jest para złotych kolczyków, w subtelnych kształtach, które dziewczynka będzie mogła nosić, jak podrośnie i zdecyduje się na przekłucie uszu.

Co jeszcze można podarować na prezent na chrzciny? Pięknie prezentować się będą różnego rodzaju zawieszki, nie tylko te, które kojarzą się głównie z religijną stroną uroczystości. Może to być np. serduszko z imieniem dziewczynki i datą chrztu, albo pierwsza litera imienia. Popularnym upominkiem są też bransoletki z małą blaszką, na której graweruje się dedykację.

Biżuteria – prezent na chrzest dla chłopca


W przypadku biżuterii dla chłopca na chrzest, najczęstszym wyborem jest złoty lub srebrny medalik na łańcuszku z wizerunkiem Matki Boskiej lub Jezusem. Możesz na nim dodać personalizację, poprzez wygrawerowanie imienia dziecka oraz daty jego chrztu.

Jest to pamiątka chrztu świętego, która będzie towarzyszyć chłopcu przez całe życie, a także podczas ważnych, religijnych wydarzeń, takich jak pierwsza komunia czy bierzmowanie. Dlatego też warto wybrać nie tylko odpowiedni rozmiar łańcuszka, ale też i sam wygląd medalika, aby przypadł do gustu także dorosłemu mężczyźnie.

Innym pomysłem na biżuterię na chrzest dla chłopca jest srebrny krzyżyk – gładki, z wizerunkiem Jezusa lub z drobnymi ozdobami, np. cyrkoniami.

Prezenty ze srebra na chrzest


Przed kupnem biżuterii warto porozmawiać z innymi gośćmi lub rodzicami, aby nie dublować swoich prezentów i nie podarować maluchowi np. kilku medalików z wizerunkiem Matki Boskiej lub podobnych bransoletek. Jeśli zależy Ci na tym, aby podarunek był wyjątkowy i oryginalny, a dodatkowo stał się piękną i cenną pamiątką na całe życie, możesz postawić np. na srebrne łyżeczki, smoczki lub grzechotki. Na nich najczęściej graweruje się imię dziecka oraz datę chrztu.

Srebrna łyżeczka jako prezent na chrzciny


Jest to nietypowa propozycja na prezent na chrzest, jednak zyskuje z każdym rokiem na popularności. Srebrne łyżeczki sprawdzą się na upominek zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Od zwykłych sztućców wyróżnia je przede wszystkim materiał wykonania, jak i miejsce na personalizację. Umieścisz na nich np. inicjały dziecka lub swoje, aby maluch wiedział, od kogo dostał ów upominek.

Smoczek ze srebra – oryginalny upominek na chrzest


Prezent na chrzciny w postaci smoczka ze srebra to bardzo oryginalna forma biżuterii, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Co ważne, jest to uniwersalny upominek, który można podarować niezależnie od płci dziecka. Na smoczkach znajdziesz miejsce na grawer, np. na ulubiony lub przekazujący określone wartości cytat biblijny.

Pudełeczko ze srebra – piękna pamiątka chrztu świętego


Prezent na chrzciny, jakim jest puzderko ze srebra, daje dużo swobody, co do samego jego wykorzystania. W jego wnętrzu możesz schować małe zdjęcie, kosmyk włosów lub pierwszy ząbek. W środku zazwyczaj dodaje się cytat lub dedykację dla dziecka z podpisem. Ciekawym pomysłem są też małe, eleganckie puzderka na łańcuszkach, wykonane w formie wisiorka – doskonale sprawdzą się jako pamiątka chrztu dla dziewczynek. W wielu sklepach znajdziesz też pudełeczka w różnych kształtach, jak chociażby buciki, wózki czy misie.


Artykuł sponsorowany