Jakie komiksy DC Rebirth warto przeczytać?

DC Rebirth to największa konkurencja Marvela i jeden z gigantów branży komiksowej w Stanach Zjednoczonych. Wykreował on takich superbohaterów jak Batman, Spiderman czy Wonder Woman, którzy stali się prawdziwymi ikonami współczesnej popkultury. Każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę z czytaniem komiksów, powinna sięgnąć po twórczość DC Rebirth. Jakie komiksy tego wydawnictwa warto przeczytać? Podpowiadamy.

Jak czytać komiksy DC Rebith?


Komiksów wydawanych przez DC Rebirth jest wiele i przeczytanie wszystkich z nich zajęłoby nam sporo czasu. Warto więc na początku wybrać najciekawsze tytuły, aby sprawdzić, czy taki styl wpisuje się w nasze upodobania. Pamiętajmy jednak, by postawić na zamknięte historie. Jeśli konkretny tytuł ma wiele części, wówczas najlepiej rozpocząć od tej pierwszej, by móc jak najlepiej poznać charakter, indywidualne cechy i wydarzenia, które wpłynęły na superbohatera. Osoby, które pierwszy raz sięgają po komiksy DC, powinny zacząć od najciekawszych tytułów. Do takich bez wątpienia należy opowieść o Batmanie, Spidermanie czy Wonder Woman.

Batman – rok pierwszy


Wśród komiksów DC Rebirth, które z pewnością warto przeczytać, można wymienić tytuł: Batman - rok pierwszy. Jest to klasyk opowiadający przede wszystkim o pierwszym roku działalności Batmana, a więc o tym jak pojawił się z dnia na dzień w miejscowości Gotham zamaskowany i samotny. Jest to opowieść, która zainspirowała twórców takich jak Tim Burton, a także Christopher Nolan do ich adaptacji kinowych. Komiks ten pozwoli nam inaczej spojrzeć na tę kultową postać. Następnie możemy sięgać po kolejne części przygód Batmana.

Wonder Woman


Wonder Woman to komiks DC Rebirth, który opowiada o księżniczce amazonek, która opuszcza rajską wyspę i rozpoczyna pracę jako ambasadorka Temiskiry na Ziemi. Zajmuje się między innymi publikacją esejów, lecz jej życie nie przebiega spokojnie, ponieważ musi stawić czoła swoim przeciwnikom, czyli Srebrnej Łabędzicy, Doktorowi Psycho i kilku greckim bóstwom. Opowieść autorstwa wielokrotnego laureata nagrody Eisnera Grega Rucki wyróżnia się ciekawą, nowatorską i intrygującą fabułą, a piękne ilustracje dopełniają całkowity efekt tej niezwykłej historii.

Cyborg


Wśród chętnie wybieranych przez miłośników komiksów DC Rebirth historii można wymienić również tę o Cyborgu. Ten superbohater łączy w sobie siłę robota z najlepszym oprogramowaniem, a także ludzkim pierwiastkiem. Musi zmierzyć się on z wieloma przeciwnościami i intrygami, aby móc wybrać dobro. To świetna propozycja dla osób, które szukają pozycji łączącej w sobie dywagacje o celu istnienia z dynamiczną akcją.


Artykuł sponsorowany