Kartacz do brody — wpływ szczotkowania brody na zdrowie i wygląd


Kartacz do brody, zwany również szczotką do brody to bardzo przydatne akcesorium do codziennej, rutynowej pielęgnacji zarostu. Szczotkowanie brody ma wiele zalet, przynosi korzyści zarówno dla wyglądu zarostu, jak i dla skóry twarzy. Przynosi ulgę i sprawia, że zarost wygląda na schludny i zadbany. Poznaj szczegóły i dowiedz się jak sprawić, by zarost był zdrowy i świetnie się prezentował na co dzień.

Co to jest kartacz do brody i jak działa?


Kartacz do brody jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji brody i wąsów. Sprawdza się zarówno do długiej i gęstej brody, jak i w przypadku krótszego zarostu. Kartacz to szczotka z owalną lub podłużną rękojeścią, która daje pewny chwyt i włosiem (syntetycznym lub naturalnym). Jakie zalety ma szczotkowanie brody?

  • Wygląd — Zapobiega splątaniu zarostu i pozwala go ucywilizować. Zarost wygląda na bardziej schludny i zadbany.
  • Zdrowie — Pomaga pozbyć się martwego naskórka ze skóry brody, co może znacznie wpływać na kondycję zarostu. Zalegające pod zarostem sebum i resztki naskórka mogą skutecznie blokować dostęp do powietrza, powodować swędzenie i łuszczenie się skóry. Kartacz do brody z tym wszystkim sobie radzi i przynosi ulgę.
  • Pielęgnacja — Przed nałożeniem męskich kosmetyków do modelowania brody (np. balsamu do zarostu) szczotkowanie kartaczem umożliwia nadanie oczekiwanego kształtu brodzie lub wąsom przed nałożeniem stylizującego balsamu, lub wosku.

Jaki kartacz do brody wybrać?


Kartacz do brody powstaje z różnych materiałów. Najpopularniejsze i chętnie wybierane posiadają drewnianą rękojeść, ale są również wykonywane z kombinacji innych materiałów i tworzyw sztucznych. Rozmiar kartacza najlepiej dopasować do wielkości brody, aby można go było wygodnie trzymać i manewrować nim wewnątrz zarostu. W szczotkowaniu brody znaczenie ma również zastosowane włosie. Może być syntetyczne lub naturalne (najczęściej włosie dzika). Ukształtowanie włosia syntetycznego lub naturalnego jest dopasowane i projektowane specjalnie do szczotkowania zarostu. Szczotka do brody nie ciągnie włosków zarostu, a pozwala na delikatne, ale skuteczne rozczesywanie. Doskonale nadaje się do codziennego szczotkowania, by broda prezentowała się lepiej. Szczotkowanie pozwala pozbyć się włosków, które wypadły i mogły zaplątać się w brodę oraz układa zarost i pomaga nadawać mu kształt, szczególnie przed zastosowaniem kosmetyków modelujących takich jak np. balsam do brody.

Kartacz do brody na prezent?


Ze względu na wszechstronność i pozytywny wpływ na wygląd zarostu oraz skóry pod nim, kartacz do brody może być doskonałym pomysłem na prezent dla brodacza. W ofertach znajdziemy nie tylko kartacz do brody, zestawy pielęgnacyjne dla mężczyzn często zawierają dodatkowo olejek lub szampon do brody, które również dobrze wpłyną na kondycję zarostu. Sprawiają, że codzienna rutyna w łazience jest po prostu przyjemniejsza. Piękny zadbany zarost, który układa się według życzenia poprawia humor i wpływa pozytywnie na nastrój. Szczotkowanie zarostu może z powodzeniem stać się codzienna rutyna, podobnie jak nałożenie balsamu do brody przed wyjściem z domu do pracy. Kartacz do brody z pewnością będzie podarunkiem, który doceni każdy początkujący entuzjasta brody.


Artykuł sponsorowany