​ Maszyny rolnicze i części Case IH – jakie zaawansowane systemy w nich znajdziemy?

Powtarzalna dokładność, redukcja liczby nachodzenia na siebie poszczególnych przejazdów, obniżenie kosztów nakładów i zwiększenie energooszczędności – to główne cele zastosowania zaawansowanych technologii w branży rolniczej. Optymalizacja i podnoszenie jakości plonów pociąga za sobą w sposób bezpośredni większe zyski finansowe. Rolnik, korzystając z innowacyjnych rozwiązań, liczy się co prawda z podwyższonym nakładem środków na inwestycje m.in. w wysokospecjalistyczny sprzęt i części Case IH. Są one jednak uznawane za niezwykle rentowne. Raz zakupiony sprzęt wysokiej jakości rzadko ulega awariom, zwłaszcza gdy jest odpowiednio serwisowany i konserwowany.

Ciągniki Case wyposażone są w zaawansowane systemy rolnicze, które umożliwiają sprawne zarządzanie i sterowanie całym cyklem produkcyjnym na polu uprawnym. To przede wszystkim system AFS Connect oraz ISOBUS. Pierwszy z nich umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie gospodarstwem, parkiem maszynowym i danymi. Drugi z wymienionych zapewnia pełną automatyzację zleconych działań, optymalizując i przyspieszając ich przebieg. Wielu rolników zastanawia się nad tym, czy wysoko rozwinięte technologicznie maszyny rolnicze czasami się psują? Jak każdy sprzęt, ulegają zużyciu i eksploatacji, zwłaszcza pracując przez wiele godzin w ekstremalnie trudnych warunkach. Części Case IH poszukiwane są przez właścicieli gospodarstw zwłaszcza wtedy, gdy przygotowują oni maszyny do kampanii żniwnej. Awarie zdarzają się natomiast najczęściej już w czasie jej trwania.

Zaawansowane technologie i ich wykorzystanie w rolnictwie

Zaawansowana technologia rewolucjonizuje zarówno polski, jak i światowy rynek rolniczy. Jest przede wszystkim sposobem na zwiększenie oszczędności wodnych, środków ochrony roślin oraz czasu i pieniędzy. Do dyspozycji użytkowników są obecnie inteligentne urządzenia i sterowniki. Pozwalają one kontrolować różnorodne procesy na odległość i w czasie rzeczywistym reagować na zmieniające się potrzeby gospodarstwa oraz tzw. sytuacje alarmowe. Inteligentne czujniki monitorujące wykrywają wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych maszyn rolniczych, dzięki czemu ich właściciel ogranicza straty finansowe związane z awariami. Każda usterka może bowiem przekształcić się w poważniejszą, która skutecznie i długotrwale unieruchomi istotny dla gospodarstwa pojazd. Awarie szczególnie niepożądane są w pracy ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, sieczkarni polowych oraz pras. Ich brak doskwiera bowiem wszystkim rolnikom – zarówno właścicielom małych gospodarstw rolnych, jak i dużych przedsiębiorstw. Wówczas poszukują oni części Case dostępnych od ręki, by zminimalizować czas dostawy i realizacji swojego zamówienia.

Bogata gama bezprzewodowych czujników, kontrolerów i sterowników nie mogłaby zadziałać bez wysokiej jakości części do ciągnika Case oraz innych maszyn rolniczych producenta. Podzespoły i poszczególne elementy wyposażenia sprzętu powinny być sprawne technicznie oraz systematycznie kontrolowane. Jedynie dzięki skrupulatnym kontrolom jakości i dbałości o odpowiednie przygotowanie maszyn do sezonu oraz ich wyczyszczeniu po sezonie możliwa jest ich bezawaryjna praca przez wiele lat. Sama wysoka technologia nie wystarczy zatem, by gospodarstwo rolne prężnie działało przez wiele sezonów żniwnych. Konieczna jest tutaj świadomość i wiedza, jak dbać na co dzień o flotę własnych pojazdów – niejednokrotnie największą inwestycję gospodarstwa.

AFS Connect oraz rozwiązania ISOBUS w ciągnikach Case

System AFS Connect zwiększa wydajność pracy operatora oraz optymalizuje czas wykonania różnorodnych obowiązków podczas długotrwałej kampanii. Umożliwia proste zmapowanie pól, synchronizację i przechowywanie danych agronomicznych. Rolnik może ponadto efektywnie śledzić położenie własnych maszyn dzięki lokalizacji z wykorzystaniem systemu GPS. Możliwe jest ponadto wyświetlanie niemal wszystkich parametrów maszyn w czasie rzeczywistym oraz ich zmiana. Kontrolując aktualne warunki na polu uprawnym, rolnik wychodzi naprzeciw okolicznościom, czynnikom zewnętrznym i potrzebom – dostosowuje do nich zużycie wody, środków ochrony roślin oraz energii. Dane swojego gospodarstwa udostępnia on bezpiecznie partnerom z dowolnego miejsca dzięki łatwej w obsłudze aplikacji (DataConnect).

ISOBUS jest zestawem, za pośrednictwem którego możliwe staje się połączenie ciągników rolniczych, narzędzi i oprogramowania. Jest zgodny z normą ISO 11783 i stanowi efekt porozumienia pomiędzy światowymi producentami maszyn rolniczych. Dzięki jego zastosowaniu ograniczono trudności związane z kompatybilnością sprzętu. Jednocześnie ujednolicono komunikację między różnymi narzędziami, niezależnie od producenta. Każdy operator może do ciągnika Case IH podłączyć narzędzie i rozpocząć wydajną pracę. Nie musimy zatem zmieniać ustawień ani dokonywać szeregu skomplikowanych instalacji czy aktualizacji. Nie jest konieczne również przywoływanie ustawień, gdyż wszystkie dane natychmiast ładują się do terminala w czasie rzeczywistym.

Części Case IH – które części do maszyn rolniczych wymagają częstej wymiany?

Jak w każdym sprzęcie rolniczym, również w maszynach Case IH dochodzi do usterek i awarii. Najczęściej są one wynikiem nadmiernego zużycia części Case, do którego dochodzi podczas sezonu. Rolnicy poszukują przede wszystkim: części do sprzęgła, części silnika, części układu hydraulicznego, pomp, wyposażenia układu napędowego, osi przedniej i układu kierowniczego, układu chłodzenia, wału, filtrów hydrauliki. Interesują ich ponadto wszelkie akcesoria: uszczelki, oświetlenie robocze, części do układu elektrycznego oraz przeguby.

części Case IH


Filtry powietrza, hydraulika, układ hamulcowy, czujniki, elementy skrzyni biegów, łożyska, lampy robocze, uszczelki, pompy, przeguby, a nawet szyby – gdzie znajdziesz części rolnicze?

Ze względu na wykorzystanie wysokich technologii w poszczególnym sprzęcie producenta, należy mieć na uwadze, że części Case powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców. Rolnikom, poszukującym komponentów i elementów wyposażenia ciągników, kombajnów i innych maszyn, zaleca się wsparcie i pomoc specjalistów. Oferują oni swoje usługi m.in. w ramach działalności sklepu internetowego GALOP.

Części do ciągników rolniczych dzielimy bowiem na oryginalne i zamienne. Wybór części należy do rolnika. Specjaliści mogą jednak doradzić w ostatecznej decyzji, zwracając uwagę klienta na wiele na pozór nieistotnych kwestii. Zamienne części do maszyn rolniczych wydają się atrakcyjne przede wszystkim ze względu na cenę. Zwykle jest ona niższa niż w przypadku tych, które pochodzą bezpośrednio od producenta. Oryginalne części cieszą się jednak lepszą opinią, gdyż zwykle wykonane są z materiałów wyższej jakości. Zanim trafią do sklepu z częściami rolniczymi, przechodzą również szereg skrupulatnych kontroli jakości i testów. Posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Obejmuje się je gwarancją, dzięki której rolnik może być spokojny o nieprzerwaną pracę we własnym gospodarstwie.

Sprawdź, jakie części do maszyn rolniczych Case oferuje sklep GALOP: https://agrogalop.pl/marka/cnh-case-new-holland/.

Części do ciągników Case IH – szeroki wybór i atrakcyjne ceny oraz szybka dostawa walorami sklepu internetowego

Części Case dostępne są w szerokim asortymencie sklepu internetowego GALOP. W ich wyborze pomagają eksperci, oferując wsparcie na etapie realizacji zamówienia. W razie konieczności korzystają z katalogu części do ciągników Case IH. Dobór odpowiednich parametrów do modelu wykorzystywanego sprzętu jest niezwykle istotny dla prawidłowego działania floty maszyn. Szeroki wybór części zapewnia ich optymalne wykorzystanie przez każdego rolnika zależnie od potrzeb. Co więcej, zwykle nie trzeba długo oczekiwać na wysyłkę produktu. Większość części Case dostępnych jest w sklepie internetowym od ręki, dzięki ścisłej współpracy z dostawcami.


Artykuł sponsorowany.