Odszkodowania powypadkowe - kompendium wiedzy w pigułce

Wypadki komunikacyjne zdarzają się często i nie zawsze z naszej winy. W przypadku powstania szkody majątkowej lub uszczerbku na zdrowiu można ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. Tak zdobyte pieniądze częściowo zrekompensują straty. Jesteś ofiarą wypadku? Zastanawiasz się, jak przebiega dochodzenie odszkodowań powypadkowych. Może towarzystwo ubezpieczeniowe utrudnia wypłatę? Sprawdź nasz poradnik, z którego dowiesz się:

  • kiedy można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe
  • jak przystąpić do procesu uzyskania odszkodowania powypadkowego
  • czy można wypłacić odszkodowanie wobec braku OC sprawcy wypadku
  • co zrobić w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania

Kto może ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowania powypadkowe mogą być wypłacane wszystkim osobom, które czują się pokrzywdzone w wyniku zdarzenia komunikacyjnego. Może to być kierowca samochodu, a także jego pasażerowie. W dochodzeniu odszkodowań może uczestniczyć też przechodzień lub jakakolwiek inna osoba. Zgłoszenie szkody i złożeniu wniosku o odszkodowanie po wypadku nie przysługuje jedynie sprawcy.

Jak przystąpić do procesu uzyskania odszkodowania powypadkowego?

Żeby móc ubiegać się o odszkodowanie, warto zdobyć numer polisy OC sprawcy i spisać z nim stosowane oświadczenie. Należy też zebrać wszystkie dowody na doznaną krzywdę i że jest on uciążliwa dla poszkodowanego. Należną rekompensatę wylicza się na podstawie dokumentacji medycznej i niezależnej wyceny rzeczoznawcy.

Więcej informacji o tym, jak przebiega odzyskiwanie odszkodowań, znajdziesz na stronie: https://www.kompensja.pl/odszkodowania/.

Brak ubezpieczenia OC sprawcy wypadku komunikacyjnego - jest się czym martwić?

Nie udało Ci się uzyskać numeru polisy OC lub kierowca wcale jej nie miał? Pomimo tego dochodzenie odszkodowań nadal jest możliwe. W przypadku szkód osobowych i majtkowych odszkodowanie wypłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Następnie ta instytucja sama dobiera środki prawne, żeby odzyskać wypłacone środki pieniężne od sprawcy.

Odmowa wypłaty odszkodowania - co zrobić?

Problem w ustalaniu wysokości odszkodowania lub całkowita odmowa jego wypłaty to jeden z zabiegów niektórych towarzystw ubezpieczeniowych. W takich przypadkach nie wolno odpuszczać. Z pomocą w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych przyjdzie dobra kancelaria odszkodowawcza. Warto skorzystać z takich usług, ponieważ będzie to też sygnałem dla ubezpieczyciela, że dochodzeniem odszkodowań zajmują się eksperci.

Kancelaria odszkodowawcza Kompensja

Adres firmy:

Kartuska 246, 80-122 Gdańsk

Telefon:

+48 58 500 80 89

Strona WWW:

https://www.kompensja.pl/


Tekst sponsorowany.