Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – czy warto się ubezpieczyć?

Nowotwór często przez dłuższy czas rozwija się niepostrzeżenie, a kiedy pojawiają się objawy, chory wymaga zwykle długiego leczenia. Oznacza to wydatki, a jednocześnie dłuższą przerwę w życiu zawodowym. Skąd brać wtedy środki na utrzymanie, opłaty i leki? Rozwiązaniem tych problemów jest ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Dowiedz się, czy taka polisa jest także dla ciebie oraz kiedy należy ją wykupić, aby móc liczyć na odszkodowanie w przypadku zachorowania na raka.

Nowotwór – problem zdrowotny… i nie tylko

Rak to dziś nie wyrok, ale terapia i powrót do zdrowia mogą trwać długie miesiące. Nowotwory dotykają zarówno młodsze, jak i starsze osoby, dlatego każdy, bez względu na wiek powinien zastanowić się, jak będzie wyglądać jego życie w przypadku zachorowania. Pomoc w ramach świadczeń społecznych może okazać się niewystarczająca. W związku z tym rozsądnie jest mieć finansowe zaplecze, które umożliwi spokojny powrót do zdrowia.

Farmakoterapia lub chemioterapia, niekiedy operacja i czas na regenerację organizmu – tego potrzebują chorzy na raka. W tym czasie warto skupić się na zdrowiu, a nie na obowiązkach zawodowych. Chorzy, którzy podejmą leczenie, mogą liczyć na:

  • zasiłek chorobowy – przez 182 dni trwania choroby i niezdolności do pracy. Jego wysokość to 80% pensji zatrudnionego, za którego pracodawca odprowadza składki do ZUS-u;
  • świadczenie rehabilitacyjne – o tym, czy zostanie ono przyznane, decyduje lekarz-orzecznik. Taki zasiłek jest wypłacany przez maksymalnie 12 miesięcy;
  • rentę z tytułu niezdolności pracy – może ona zostać przyznana osobie, której stan zdrowia przez długi czas uniemożliwia powrót do aktywności zawodowej.

Świadczenia socjalne nie są wysokie, a koszty leczenia to poważny wydatek. Mimo choroby trzeba regularnie spłacać kredyt hipoteczny, płacić rachunki za media i mieć środki na przeżycie. Pieniądze otrzymane od państwa będą wtedy prawdopodobnie kroplą w morzu potrzeb.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co to takiego?

Takie ubezpieczenie możesz kupić oddzielnie – jako osobny produkt ubezpieczeniowy. Natomiast jeśli masz już polisę na życie i zdrowie, to możesz też skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem, aby odpowiednio rozszerzyć jej zakres.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – w zależności od warunków umowy zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym – może zagwarantować ci:

  • wypłatę jednorazowego świadczenia, gdy lekarz zdiagnozuje u ciebie raka;
  • pokrycie części kosztów leczenia – ubezpieczyciel może być zobowiązany do pokrycia rachunków za leki, rehabilitację, zaopatrzenie higieniczne czy transport do placówek medycznych;
  • prywatne konsultacje medyczne i dietetyczne oraz wizyty pielęgniarki podczas leczenia w domu.

Takiego „komfortu” w czasie choroby nie są w stanie zapewnić ci świadczenia socjalne. Mając odszkodowanie z polisy i mogąc liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, możesz wracać do zdrowia w spokoju, nie martwiąc się o swój byt i sytuację finansową najbliższych.

Jeszcze więcej o polisie na wypadek zachorowania na raka możesz przeczytać na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpie....

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór?

Uprzedź chorobę i zadbaj o ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka wtedy, kiedy nic ci nie dolega. Wybierając ubezpieczenie, szczególnie zwróć uwagę na:

  • okres karencji

Jest to czas, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci ci odszkodowania, mimo że zachorujesz na raka i będziesz mieć uregulowane składki. Informacja o tym, ile trwa karencja, znajduje się w OWU (w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Mogą to być np. 3 lub 6 miesięcy;

  • sumę ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to kwota, na którą jest ubezpieczone twoje życie. Odszkodowanie z tytułu zachorowania na raka będzie wynosić jej konkretny procent. Dlatego duże znaczenie ma to, czy suma ubezpieczenia to np. 100 tys. zł, czy 500 tys. zł. Wybierz polisę, która nie zrujnuje twojego budżetu, a jednocześnie zapewni solidne wsparcie w czasie choroby. Pomoże ci w tym wyszukiwarka znajdująca się na rankingubezpieczennazycie.pl;

  • OWU

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz wypunktowany zakres ochrony wybranej polisy. To także tam będzie umieszczona informacja, czy w przypadku zachorowania na raka otrzymasz 40% sumy ubezpieczenia, czy tylko 10%. OWU to dla ciebie najważniejsza część umowy zawieranej z ubezpieczycielem.

Jeżeli okaże się, że dotknęła cię choroba nowotworowa, ubezpieczyciel będzie wymagał od ciebie dostarczenie mu pełnej dokumentacji medycznej. Od momentu, w którym ją otrzyma, będziesz czekać np. 21, 30 lub więcej dni na wypłatę świadczenia. Dlatego wybierając polisę, przyjrzyj się temu, kiedy dostaniesz ewentualne odszkodowanie. Pamiętaj, że w przypadku nowotworu każdy dzień ma duże znaczenie.

Zdrowie płata figle, a na raka chorują nawet osoby młode i będące w świetnej formie. Pieniądze, które w takiej sytuacji wypłaci ci ubezpieczyciel, mogą okazać się bezcenne – możesz wydać je na prywatne terapie, leki oraz na bieżące, domowe potrzeby. Oznacza to spokojny powrót do zdrowia i brak dziury finansowej w comiesięcznym budżecie.


Artykuł sponsorowany.