Wózek idealny na długie spacery – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór wózka może być niemałym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, ponieważ często nie znają jeszcze swoich potrzeb i preferencji dotyczących tego pojazdu. Jeśli poszukujemy modelu, który będzie idealny na długie spacery, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg jego parametrów technicznych. O jakich aspektach mowa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka na spacery? Podpowiadamy.

W jakie amortyzatory powinien być wyposażony wózek dziecięcy?


Jeżeli szukamy wózka, który będzie idealny na długie spacery, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane w danym modelu amortyzatory. To one odpowiadają za stabilność pojazdu podczas spacerów i chronią maleństwo przed wstrząsami. W przypadku jazdy po nierównym terenie w poszczególnych modelach producenci stosują różne typy amortyzatorów.

Wśród najczęściej wykorzystywanych wymienia się zaczepy na sprężynach, które amortyzują wszelkie wstrząsy oraz zaczepy na paskach, które sprawdzają się na różnych nawierzchniach, jednak co jakiś czas trzeba je napinać lub wymieniać na nowe. Zaczepy na wahaczach z kolei nadają się wyłącznie na długie spacery równymi ulicami, ponieważ na wyboistym terenie dziecko będzie odczuwało dyskomfort podczas jazdy w modelu, w którym zostały zastosowane.

Jaki rodzaj wózka wybrać na długie spacery?


Rodzaj wózka powinien być dopasowany do wieku malucha, a także indywidualnych preferencji rodziców. W przypadku niemowląt nie możemy jeszcze wykorzystywać spacerówki. Dobrym rozwiązaniem może być jednak zakup modelu 2w1, 3w1, a nawet 4w1, który może być używany na początku jako gondola, a później tzw. spacerówka. Wózki Cybex dostępne są właśnie w takich modelach w rozmaitych odsłonach. Charakteryzują się bezpieczeństwem, funkcjonalnością i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Dlatego są chętnie wybierane przez świeżo upieczonych rodziców. Jeżeli planujemy wykorzystywać wózek w miejscach takich jak lasy czy na trudnej powierzchni, wówczas możemy rozważyć zakup modelu terenowego, który wyróżnia się większymi, pompowanymi kołami.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek na spacery?


Wybierając wózek na spacery, powinniśmy zwrócić dodatkowo uwagę na rodzaj siedziska zastosowanego w danym modelu a także szerokość budki. Ważne jest, by wózek miał regulowany podnóżek, a także, by jego przednie koła były obrotowe i miały możliwość blokady. Dla wielu osób decydującym czynnikiem o zakupie danego modelu jest również jego waga. Żeby spacerówkę można było uznać za lekką, jej waga nie powinna przekraczać 15 kg, a najlepiej 8 kg.


Artykuł sponsorowany