​Wprowadź świąteczny klimat do małego mieszkania

Coraz więcej sklepów oferuje przepiękne dekoracje świąteczne już od października. Mnogość figurek, świeczników, girland czy dodatków do wyboru czasami przerasta oczekiwania klientów. O ile na dużym metrażu wiele ozdób wygląda przepięknie, tak w przypadku mniejszych mieszkań może powodować odwrotny skutek i przytłoczyć przestrzeń. Podpowiadamy, jak wprowadzić świąteczny klimat do kawalerki czy pokoju!

Wyczaruj świąteczną atmosferę

Przyjemne, ciepłe światło nie tylko może podkreślić świąteczny charakter wnętrza, ale także sprawia, że przestrzeń jest przytulna. By nie zajmować potrzebnej przestrzeni pomyśl o świecącej kurtynie LED lub lampkach powieszonych na szafie czy regale. Będą pięknie eksponować miejsce i przyjemnie migać. W ten prosty sposób możesz odmienić praktycznie każdy kąt. Ciekawym pomysłem są również duże świece w lampionach czy świecznikach. Można je postawić na stole, parapecie czy kwietniku. Jeżeli chcesz poczuć zapach choinki, pierniczków czy pomarańczy, wybierz wersje zapachowe lub postaw na wosk w kominku. Otulające, świąteczne zapachy z pewnością uprzyjemnią czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Wiele inspirujących propozycji znajdziesz na stronie: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Jak-tanio-i-ladnie-przystroic-dom-na-swieta.

Co zamiast choinki?

Wiele osób rezygnuje z choinki, która zabiera czasami sporo miejsca, nie tylko po rozłożeniu, ale także w trakcie przechowywania. Naturalną kompozycję możesz stworzyć samemu w wazonie lub ozdobnym szkle. Możesz wykorzystać zarówno świeże gałązki iglaste, jak i sztuczne gałązki. Udekoruj je ulubionymi zawieszkami czy bombkami. Tak przygotowaną kompozycję możesz postawić na stole czy szafce. Jeżeli zdecydujesz się na sztuczne gałązki, wazon możesz podświetlić wykładając dół lampkami LED na baterie. Wśród świątecznych dekoracji nie brakuje również ceramicznych drzewek czy wielkich słoików w kształcie choinki, które można wypełnić pierniczkami. Możesz nimi zastąpić żywe drzewko, a dekoracja będzie wieloletnia.

Drobne dekoracje, jak dziadki do orzechów czy ceramiczne akcesoria możesz ustawić na półce z książkami, a na lampie zawiesić papierową gwiazdę. Świąteczne akcenty warto umieścić również na drzwiach wejściowych. Popularne okrągłe wieńce sprawdzą się do tego idealnie! Można je udekorować szyszkami, bombkami, a nawet pierniczkami! Dzięki wykorzystaniu dostępnego miejsca na ścianach, półkach czy stołach stworzysz świąteczny klimat bez ryzyka potykania się o wielkie dekoracje.Artykuł sponsorowany.