Wyższe zarobki w Kielcach? Kilka branż, na które warto zwrócić uwagę

Kielce to najbardziej atrakcyjne pod względem rynku pracy miasto w województwie świętokrzyskim. Obecnie zarejestrowanych jest tam ponad 30 tys. firm. Najwięcej podmiotów działa w branżach: usługi remontowo- budowlane, usługi medyczne, handel detaliczny oraz usługi finansowe. Sprawdź, które sektory warto wziąć pod uwagę szukając pracy.

Gdzie szukać ofert pracy w Kielcach?

Internet to niezwykle cenne narzędzie na etapie poszukiwania zatrudnienia. Na portalach, np. GoWork pracodawcy codziennie umieszczają atrakcyjne oferty pracy zarówno dla pracowników biurowych, jak i fizycznych.

Jakie są zawody deficytowe w Kielcach?

Wykonywanie jednego z zawodów deficytowych niemal gwarantuje zdobycie pracy. Obecnie w Kielcach brakuje pracowników wykonujących zawody z następujących branż: budowlanej, transportowo-spedycyjno-logistycznej, mechanicznej, motoryzacyjnej, energetycznej, elektromechanicznej, medyczno-opiekuńczej, edukacyjnej, ekonomiczno-administracyjno-biurowej, gastronomiczno-spożywczej oraz fryzjersko-kosmetycznej. Warto zatem zwrócić uwagę na powyższe sektory. Wybór zawodu deficytowego w znacznej mierze ułatwia znalezienie zatrudnienia.

Na jakie zarobki można liczyć w Kielcach?

Według danych Urzędu Statystycznego w Kielcach przeciętne wynagrodzenie we wrześniu 2022 roku wyniosło 5 570,14 zł. Stawka proponowana przez pracodawcę zależy przede wszystkim od kompetencji oraz doświadczenia kandydata. W jakich branżach można zarobić najwięcej? Branża IT/TECHPraca w sektorze IT gwarantuje wysokie wynagrodzenie, szczególnie w przypadku osób o co najmniej 6-letnim doświadczeniu zawodowym. Jakie są zarobki na poszczególnych stanowiskach?· Junior PHP Developer - od 5000 do 9000 zł,· PHP Developer - od 9000 do 14000 zł,· IT Director - 28000 do 35000 zł.

Bankowość i ubezpieczenia

W sektorze bankowości i finansów nie brakuje atrakcyjnych ofert dla księgowych, analityków, menedżerów oraz specjalistów od rachunków. Kolejnymi najlepiej opłacanymi stanowiskami są: Kolejnymi propozycjami dyrektor sprzedaży bankowości detalicznej, doradca klienta strategicznego oraz korporacyjnego. Przykładowo osoba zatrudniona jako Junior GL Accountant może liczyć na wynagrodzenie na poziomie 5000 do 6500 zł, a po zdobyciu doświadczenia i otrzymaniu awansu jego pensja wzrośnie do nawet 10500 zł.

SSC/BPO – sektor usług wspólnych i outsourcing

Branża obejmuje szeroki zakres stanowisk. Najwięcej oferty pracy dotyczy obsługi klienta. Zarobki w tym sektorze zależą przede wszystkim od znajomości języków obcych. Junior Ap/Ar Accountant z co najmniej dwoma językami obcymi może zarobić brutto od 5200 do 6000 zł, a senior już 7500 do 9000 zł.

Budownictwo

Budownictwo to jedna z tych branż, w których wciąż brakuje pracowników. Na atrakcyjne wynagrodzenie mogą liczyć przedstawiciele takich profesji jak: kierownik robót elektrycznych i sanitarnych czy asystent projektanta.

Branża energetyczna

Najwyższe w tej branży zarobki osiągają: doradcy ds. fotowoltaiki, inżynierowie oraz sprzedawcy gazu i energii elektrycznej.

Tekst sponsorowany.