Ferie z Teatrem Kubuś

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w czasie ferii organizuję dla dzieci i młodzieży serię najpopularniejszych przedstawień. Ponadto, w ramach akcji Świętokrzyska Akademia Bezpieczeństwa, teatr organizuje bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci. W trakcie wybranych przedstawień odbywają się spotkania z policjantami i policjantkami z wojewódzkiej i miejskiej komendy policji, co stanowi ciekawe uzupełnienie programu Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa.

- Dzieci w pierwszym tygodniu ferii mogli zobaczyć najpopularniejsze przedstawienia, były nimi "Pchła szachrajka", "Kopciuszek" czy "Kot w butach." Dodatkowo odbywały się bezpłatne warsztaty prowadzone w ramach akcji Świętokrzyska Akademia Bezpieczeństwa prowadzone przez policjantów, którzy przypominali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach- mówiła Jolanta świstak, kierownik literacki Teatru "Kubuś":

Szczegółowy harmonogram przedstawień i spotkań jest dostępny na stronie internetowej teatru. To doskonała okazja nie tylko do rozrywki, ale także do nauki najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Fot. UM Kielce

Opr. WM.