Narodowe Święto Trzeciego Maja oraz Festyn rodzinny

Festyn Rodzinny

Zbliża się VIII Festyn Rodzinny "Dziękuję za Miłość", który odbędzie się już w najbliższy piątek, 3 maja o godzinie 13:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich na teren Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Kurkowej 34.Na uczestników czekać będą liczne atrakcje, takie jak konkursy, loteria, animacje, malowanie twarzy, dmuchańce, kiermasz miodów, przejażdżka kucykiem. Wieczór uświetni występ Gwiazdy Wieczoru - Zespołu "Bombelki", który rozgrzeje całą publiczność.

Narodowe Święto Trzeciego Maja w Kobyłce

Burmistrz miasta Kobyłki, Edyta Zbieć serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja - 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja 2024 roku na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce. Rozpoczęcie o godzinie 12:45.

Plan wydarzenia:- 11:30: Msza św. w bazylice Świętej Trójcy- 12:45: Uroczystości na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce, w tym złożenie kwiatów pod pomnikiem "Poległych za Ojczyznę".

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja | Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ostrołęce im. Adama Mickiewicza

Koncert zespołu Żniwa

4 maja o godzinie 19:00 w Zielonce pojawi się zespół Żniwa. Wyjątkowe małżeństwo multiinstrumentalistów Skjere (Lila) i Raido (Paweł). Ich autorski materiał, inspirowany legendami i wierzeniami Słowian, Celtów i Wikingów, obejmuje także tradycyjne utwory folkowe i historyczne z całej Europy. Wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty, takie jak lutnia romantyczna, skrzypce pięciostrunowe, didgeridoo, bęben, harfa neoceltycka, tagelharpa oraz flety irlandzkie, poprzeczne i alikowotowe. To główny projekt duetu, choć ostatnio można ich też spotkać na koncertach Żywiołaka.Zapraszamy na ich występ 4 maja o godzinie 19:00 w Zielonce, Kolejowa 11. Bilety dostępne online: 25/20 zł.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Kolejowej 11.

Żniwa, zespół tworzący w nurcie pagan folku, zagra na Scenie Plenerowej! ⋆ Pyrkon Fantastyczne Miejsce Spotkań

Oszustwa w turystyce

Przed długim majowym weekendem każdy z nas z niecierpliwością czeka na wypoczynek, ale przy poszukiwaniu idealnego miejsca musimy uważać na oszustów. Zanim zarezerwujemy nocleg, warto przyjrzeć się ofertom, by uniknąć oszustw i straty pieniędzy.KPP ostrzega nas przed oszustami, którzy często umieszczają fałszywe ogłoszenia o noclegach w internecie, prezentując atrakcyjne oferty z obrazami rajskich miejsc. By nie dać się oszukać, sprawdźmy, czy obiekt jest zarejestrowany w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich i skonsultujmy się z urzędami gmin. Aby zabezpieczyć się przed oszustwem, warto stosować kilka zasad:

  • Porównajmy cenę wynajmu z innymi ofertami o podobnym standardzie i lokalizacji. Nadmiernie niskie ceny mogą być podejrzane.
  • Korzystajmy z oficjalnych stron hoteli lub portali z weryfikowanymi ogłoszeniami.
  • Upewnijmy się, że wybrany obiekt faktycznie istnieje, sprawdzając jego status w centralnym rejestrze obiektów hotelarskich lub w urzędzie gminy.
  • Nie ufajmy opinii na stronach internetowych obiektów, ponieważ mogą być one fałszywe. Poszukajmy opinii w innych źródłach.
  • Nie podejmujmy decyzji pod presją czasu. Ostrożność jest kluczowa.
  • Zachowajmy dokumentację związana z transakcją, takie jak e-maile czy potwierdzenia przelewów.

Najpopularniejsze oszustwa internetowe. Jak nie stracić pieniędzy? | Smartney

Podsumowując, nadchodzące wydarzenia kulturalne oraz festyny rodzinne stwarzają doskonałą okazję do spędzenia czasu w gronie bliskich i cieszenia się wspólnymi emocjami. VIII Festyn Rodzinny "Dziękuję za Miłość" oraz uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja to doskonałe okazje do integrowania się z lokalną społecznością i celebrowania ważnych momentów w historii naszego kraju. Dodatkowo, koncert Zespołu Żniwa pozwoli na oddanie się magicznej atmosferze muzyki inspirowanej legendami i tradycjami różnych kultur. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach, które przynoszą radość, wspólnotę i niezapomniane przeżycia dla całych rodzin. Pamiętajmy o oszustwach w internecie i kupujmy rzeczy ze świadomością.

Autor: Szymon Roszkowski