Ruszyła "Muzyczna Kuźnia"

Początkujący artyści po raz kolejny mogą czerpać z doświadczenia profesjonalnych muzyków. W Centrum Kongresowym Targów Kielce trwają muzyczne warsztaty z gry na gitarze elektrycznej, basowej, perkusji i wokalu. W tym roku na "Muzyczną Kuźnię" zgłosiło się ponad 100 uczestników. W tej edycji są nowe sekcje: z gitary akustycznej i instrumentów klawiszowych.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego dzieci i młodzież z województwa nie tylko rozwija swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia prowadzą świętokrzyscy muzycy: Aleksandra Lipińska (wokal), Rafał Pitula (gitara elektryczna), Krzysztof Pitula (perkusja), Dariusz Jurkowski (gitara basowa), Piotr Sitkowski (instrumenty klawiszowe), Wojciech Lipiński (gitara akustyczna). Natomiast jutro i 22 lutego zajęcia poprowadzą czołowi muzycy polskiej estrady: Jacek Królik, Katarzyna Lisowska, Robert Szewczuga, Mirosław Hady, Wojciech Olszak i Wacław Kiełtyka.

Efekty pracy na warsztatach uczestnicy zaprezentują już jutro na wspólnym koncercie w klubie Czerwony Fortepian. - Program warsztatów uzupełniony jest też o otwarte dla widowni wydarzenie muzyczne: „Jam Session w Asyście Mistrzów”. Serdecznie zapraszamy do Klubu Czerwony Fortepian 21 lutego o godzinie 20. Tam usłyszymy kilka znanych utworów w wykonaniu uczestników warsztatów, prezentacje wykładowców i zaproszonych gości. Natomiast po wyczerpanym programie scena czeka na wszystkich grających na najprawdziwszy Jam Session- zachęca Tomasz Rejmer, dyrektor Domu Kultury "Białogon" w Kielcach.

Wstęp na jam session jest wolny.

Fot. UM Kielce

Opr. WM.