5na5 - relacja z II runda playoff

Zespoły Spiesz Się Powoli i Stuff Skokowy wywalczyły awans do finału amatorskiej ligi koszykówki 5na5 pod honorowym patronatem Burmistrza Wołomina.

W meczach o dalsze pozycje drużyna Łenzdej dość łatwo zrewanżowała się Splash Brothers za porażkę w sezonie regularnym. Za to starcie My i Oni z Zielonkhą miało dużo ciekawszy przebieg.

Dla koszykarzy z Zielonki mecz rozpoczął się od przegrania pierwszej kwarty aż 4:20, ale podziałało to na nich mobilizująco. Przez całe spotkanie konsekwentnie odrabiali straty i na 3 minuty przed końcem wyszli na prowadzenie. Dopiero „trójka” Dariusza Dobrzyńskiego na 19 sekund przed ostatnią syreną doprowadziła do remisu, a zimna krew w decydujących sekundach pozwoliła na triumf warszawskiego zespołu. Patryk Staniszewski i Adam Franko rozegrali najlepsze mecze dla swoich zespołów w tym sezonie.

Starciem centrów w dużym stopniu był pierwszy z półfinałów – Stuff Skokowy kontra Goodfellas. Dobrze spisujący się Marcin Mąkowski musiał tym razem uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali – Przemysława Jaworskiego i Pawła Durki. Mecz 2. i 3. zespołu rundy zasadniczej nie zawiódł oczekiwań. Rywalizacja na wysokim poziomie rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej kwarcie, wyraźnie wygranej przez Stuff 10:2.

33 punkty Damiana Hentosza i 28 punktów Łukasza Pawlikowskiego to efekt ich pojedynku w drugim z półfinałów. Obaj zaliczyli znakomite występy, a o zwycięstwie zdecydowało lepsze wsparcie pozostałych członków drużyny dla lidera Spiesz Się Powoli. Podobnie jak w sezonie zasadniczym, wyrównany do połowy mecz przeistoczył się w jednostronny popis niepokonanych dotychczas podopiecznych Eugeniusza Hentosza.

Mecz finałowy zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 24. kwietnia o 19.00 na hali OSiR-u Huragan Wołomin. Od godz. 16.00 rozgrywane będą mecze o dalsze miejsca.