5na5 - relacja z rundy finałowej

Po emocjonującym meczu godnym finału Stuff Skokowy pokonał zespół Spiesz Się Powoli 60:57 w amatorskiej lidze koszykówki 5na5, pod honorowym patronatem Burmistrza Wołomina. Świetny, zacięty, wyrównany z dramaturgią i emocjami do ostatnich sekund – taki był finał. - Gratulacje dla Stuffu, ale wielkie słowa uznania także dla drużyny Spiesz Się Powoli. Wspólnie stworzyli świetne widowisko, które docenili kibice. Emocje udzieliły się chyba wszystkim zebranym na hali. Taki był nasz cel - zabawa, sport i emocjonująca, pozytywna rywalizacja – podsumował finał Rafał Kurek, główny organizator ligi. Chociaż mecz był wyrównany to po 3 kwartach drużyna Spiesz Się Powoli wypracowała 8-punktowe prowadzenie i wydawało się, że kontroluje mecz. Ale ostatnie 10 minut należało do zawodników Stuffu, mocno wspieranych przez kibiców. Wielka w tym zasługa Przemysława Jaworskiego oraz Krzysztofa Piaseckiego, który został uhonorowany tytułem MVP finału. Z drugiej strony kolejny znakomity występ zaliczył Damian Hentosz mocno wspierany przez świetnie dysponowanego Michała Kadrońskiego. Jeszcze na 11 sekund przed końcem Spiesz Się Powoli byli przy piłce i mieli szanse, by doprowadzić do dogrywki, ale jej nie wykorzystali... Tylko nieco mniej ciekawy był mecz o 3. miejsce, w którym Szklarwa niespodziewanie zrewanżowała się Goodfellas za wyraźną porażkę w sezonie zasadniczym. Szklarwa sukces zawdzięcza najlepszemu występowi defensywnemu w sezonie i niezawodnym w ataku Łukaszom: Sulejewskiemu i Pawlikowskiemu, który zdobywając 33 punkty został najlepiej punktującym zawodnikiem rundy i całego sezonu. Wśród przeciwników kolejny raz wyróżnił się Michał Szachno. W meczu o 5. miejsce wołomińsko-kobyłkowska drużyna Łenzdej nieznacznie uległa warszawskiej ekipie My i Oni, a w meczu o 7. miejsce wołomińsko-radzymińska młodzież dość łatwo pokonała drużynę z Zielonki. Więcej informacji i zdjęć pod adresem: facebook.com/liga5na5 Wyniki i zdobywcy punktów: Splash Brothers – Zielonkha 52:31 (15:13, 11:1, 12:10, 14:7) (o 7. miejsce) S. Gąsiorowski 15, M. Popiół 14, A. Kamiński 10, K. Rowicki 9, K. Bartnik 4 – Ł. Flaga 11, A. Jankowski 6, J. Sobiech 5, M. Wiśniewski 5, T. Zmitrewicz 4 Łenzdej – My i Oni 40:44 (9:12, 11:6, 9:14, 11:12) (o 5. miejsce) C. Wojtkowski 11, Ł. Podlewski 10, Ł. Dąbrowski 9, A. Mossakowski 6, J. Krogul 2, J. Kaska 2 – P. Staniszewski 19, K. Nowogródzki 11, D. Dobrzyński 8, K. Wonaszek 3, A. Jamiołkowski 2, P. Chyba 1 Szklarwa – Goodfellas 60:50 (11:8, 21:9, 16:17, 12:16) (o 3. miejsce) Ł. Pawlikowski 33, Ł. Sulejewski 17, M. Cierlica 4, M. Misiukiewicz 4, B. Konwicki 2 – M. Szachno 18, M. Błoński 12, M. Mąkowski 11, K. Bereda 7, K. Zielecki 2 Spiesz Się Powoli – Stuff Skokowy 57:60 (12:16, 14:15, 22:9, 9:19) (o 1. miejsce) D. Hentosz 20, M. Kadroński 20, K. Hentosz 12, M. Zbyszyński 3, L. Prokopczuk 2 – P. Jaworski 19, K. Piasecki 18, P. Durka 10, T. Wojdyna 5, M. Nowak 4, B. Orzechowski 2, A. Szewczak 2