Sport

Nocna Liga Halowa - relacja z 8 kolejki


Zakończyła się przedostatnia kolejka Nocnej Ligi. Poznaliśmy wiele ważnych rozstrzygnięć i w większości przypadków, nie były to wielkie sensacje. Najważniejsze jednak, że wszystkim kluczowym spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje.

Tak było chociażby w 3.lidze. Malina grała z Piorunem i wygrywając ten mecz mogła sobie zapewnić awans na kolejny szczebel rozgrywek. Motywacja w drużynie była bardzo duża i kto wie, czy to właśnie ona nie splątała nóg zawodnikom, którzy do przerwy przegrywali 0:1. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza i ostatecznie zespół z Wołomina wygrywając 5:1, w swoim trzecim sezonie w NLH osiągnął upragnioną promocję. Jakie to uczucie? Czy w trakcie sezonu drużyna miała jakieś momenty zwątpienia? I czy obecny skład gwarantuje odpowiedni poziom na drugą ligę, a może są przewidywane jakieś wzmocnienia? O tym wszystkim opowie kapitan Maliny, Piotrek Radomski.

W drugiej lidze jednego zwycięzcę również już mamy. To Bad Boys Ostrówek, którzy pokonali 10:1 FC United i nic nie odbierze im awansu do pierwszej ligi. Drużyna ta jest także o krok od mistrzostwa tego poziomu, ale by tak się stało, musi wygrać w ostatniej kolejce z Łabędziami. A skoro jesteśmy pryz Łabędziach, to w ostatni wtorek przegrały one bardzo ważny mecz z Al-Marem. O wszystkim zdecydowała jedna bramka różnicy. Tym samym Al-Mar ma największe szanse by dołączyć do Bad Boys i w przyszłym roku zagrać w nocnoligowej elicie.

I na koniec jeszcze kilka słów o pierwszej lidze. Tutaj hitem była konfrontacja Starej Gwardii z Samymi Swoimi. Gwardziści dwa razy prowadzili w tym spotkaniu dwiema bramkami, ale ostatecznie nie dowieźli zwycięstwa do samego końca. To oznacza, że mistrzem już nie będą, z kolei Swojakom w ostatniej kolejce wystarczy remis z Ostropolem, by cieszyć się z czwartego tytułu w historii. Warto też wspomnieć, że z najwyższą klasą rozgrywkową w zielonkowskich zmaganiach żegna się Andromeda. Podopieczni Wojtka Kuciaka przegrali ze Strop-Budem i nie ma już nawet matematycznych szans, by wyszli ponad strefę spadkową.

A w tym tygodniu w Nocnej Lidze będzie rządził Puchar Ligi! Do zmagań przystąpi także 13 ekip spoza rozgrywek i wszystkie będą miały w głowie jeden cel - awansować do wielkiego finału, który odbędzie się na uroczystym zakończeniu. Kto wypełni tę misję? Odpowiedź już w przyszłym tygodniu!