Pewna wygrana Industrii Kielce

41:27 - takim wynikiem dla Industrii Kielce zakończył się środowy mecz w 19. serii Orlen Superligi z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy,którzy udanie zaprezentowali się na styczniowych mistrzostwach - złoci medaliści mistrzostw Europy z Francji i Afryki (Hassan Kaddah) oraz najlepszy bramkarz turnieju Andreas Wolff otrzymali pamiątkowe obrazy. Natomiast po meczu, zarówno władze klubu, jak i kibice, przyłączyli się do podziękowań za dekadę pracy trenerowi Talantowi Dujshebaevowi. Z okazji tej rocznicy otrzymał on słodki upominek - tort ważący 10 kilogramów oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w otoczeniu zdobytych z kieleckim klubem trofeów.

Do meczu Industria Kielce przystąpiła bez Andreasa Wolffa, Artsema Karaleka, Tomasza Gębali i Hassana Kaddaha. Obrońcy mistrzowskiego tytułu od samego początku spotkania narzucili swój styl gry i nie dali przeciwnikom żadnych złudzeń. Szybko zdobyli przewagę, a na przerwę schodzili, prowadząc dziewięcioma trafieniami. Druga połowa toczyła się pod kontrolą kielczan, choć piotrkowianie nieustannie próbowali stawiać opór w obronie i kontratakować. Na dziewięć minut przed końcem Industria Kielce objęła prowadzenie 35:23 za sprawą bramki Michała Olejniczaka. Ostatecznie mistrzowie Polski triumfowali nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski wynikiem 41:27.

Następne spotkanie gospodarzy będzie miało miejsce już w tę sobotę o godzinie z 14 z drużyną Azoty Puławy. Do tej wiadomości dołączamy pomeczową wypowiedź trenera Industrii Kielce.