Pewne zwycięstwo Industrii na początek roku

W meczu 18. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Grupą Azoty Unią Tarnów 39:26. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami w składzie mistrzów Polski znaleźli się Hassan Kaddah oraz Sandro Mestrć. Dla obu sobotni mecz był debiutem w Industrii Kielce. Po urazie barku na parkiety Orlen Superligi powrócił Arkadiusz Moryto.

Początkowe minuty spotkania były wyrównane, lecz już w 6. minucie goście z Kielc wyszli na trzybramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Szymona Wiadernego. Przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa rosła z każdą kolejną minutą. Po pierwszych piętnastu minutach Industria prowadziła 13:6, a do przerwy "żółto-biało-niebiescy" utrzymywali prowadzenie wynikiem 23:13. Drugą połowę to już duża nieskuteczność obu drużyn oraz kontrolowanie wyniku przez gości. W 45. minucie 20-krotni mistrzowie Polski prowadzili 32:21 po trafieniu Alexa Dujszebajewa. Ostatecznie, kielczanie zwyciężyli sobotnie spotkanie 39:26.

W najbliższą środę kielczanie zagrają w Hali Legionów z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Początek tego spotkania o godzinie 18.00. Będzie to pierwszy domowy mecz „żółto-biało-niebieskich” w tym roku.

O przebiegu wyjazdowego spotkania mówił II trener piłkarzy ręcznych Industrii Kielce Krzysztof Lijewski.