Przegrana Korony w Zabrzu

Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:3 w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Jedyną bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Jewgienij Shikavka. Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, jednak zabrzanie nie odpuszczali i starali się sfinalizować swoje ofensywne zapędy co przyniosło oczekiwany dla nich skutek i to gospodarze byli o wiele skuteczniejszą drużyną i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej części spotkania znaczną przewagę w posiadaniu piłki uzyskali gracze Górnika. W 49. minucie mocno uderzył Podolski, ale na posterunku znajdował się Forenc i skutecznie interweniował. Koronie udało się w 68. minucie zdobyć kontaktową bramkę, jednak niecały kwadrans prze końcem spotkania Górnik strzelił swojego 3 gola i ostatecznie pogrzebał szansę drużyny z Kielc na punkty w tym meczu. Końcowe minuty nie przyniosły już zmian rezultatu. Korona przegrała spotkanie z Górnikiem Zabrze 1:3. Najbliższy mecz podopieczni Kamila Kuzery rozegrają już w niedzielę na Suzuki Arenie. Początek starcia z Legią Warszawa o godzinie 17.30.