Sport

Ruszyła Futboliga!

W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie inauguracyjne Futboligi, czyli zielonkowskie ósemki. To już trzecia edycja tych zmagań, które co roku zyskują na popularności. Obecnie w rozgrywkach bierze udział 20 zespołów, podzielonych na dwa poziomy . A kto zaliczył inaugurację na plus?
W pierwszej lidze efektowne zwycięstwa odniosły Al-Mar Wołomin oraz Andromeda, czyli odpowiednio mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu. Kłopotów z zainkasowaniem trzech punktów nie miały też Kati-Kominki, które rozgromiły 5:1 wołomińskiego Tigera. Remisem skończyło się z kolei starcie FC United z In-Plusem, a minimalny triumf nad FC Hashem zanotował Dar-Mar.
Ciekawiej było w drugiej lidze. Największa sensacja to zwycięstwo Ursynowa nad WLSP. Ale warto też odnotować dobre występy debiutantów - zawodnicy JFK Warszawa podzielili się punktami z OSK Auto-Rak, natomiast z dużych opresji wyszła AS Marcova, która chociaż przegrywała 0:1, to mecz zakończył się wynikiem 3:1. Taki powrót do spotkania na pewno ucieszył kapitana zespołu, Ernesta Wiśniewskiego. Jak jego zdaniem wyglądał ten mecz? I na co liczy Marcova w tym sezonie? Posłuchajmy!

A następna kolejka już w niedzielę. Hitów nie zabraknie, a dodatkowo wreszcie ma być ładna pogoda. Zobaczymy czy pozwoli to zawodnikom stworzyć jeszcze lepsze widowiska niż te przed kilkoma dniami.