100 lat parafii MB Częstochowskiej w Wołominie

Ksiądz Łukasz Król, pełniący posługę w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, opowiedział o nadchodzących świętach i stuleciu parafii, które wspólnie będą obchodzone w Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia, o godzinie 12:30, odbędzie się uroczysta msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup. Święto będzie okazją do wspólnego świętowania zarówno dla duchowieństwa, jak i parafian, którzy przez wiele lat wspierali i włączali się w życie parafialne.

W trakcie kolędowania, ksiądz Król miał okazję porozmawiać z parafianami o historii parafii, co zaowocowało wymianą wspomnień i zdjęć. Na podstawie tych rozmów powstaje publikacja, która ma odzwierciedlać przeszłość i teraźniejszość parafii, ukazując jej żywotność i ducha wspólnoty.

Ksiądz podkreśla wartość zapisania tych historii, aby nie zaginęły one wraz z ludźmi, którzy je tworzyli. Publikacja ta jest efektem pracy wielu osób, w tym proboszcza parafii, księdza dziekana Witolda Gajdy, który aktywnie kieruje pracami nad nią.

Rozmowa dotykała również życzeń na nadchodzącą Wielkanoc. Ksiądz Łukasz wyraził pragnienie, aby te święta były czasem, w którym każdy może doświadczyć żywej odpowiedzi Boga na swoje pragnienia, samotności czy zranienia. Podkreślił, jak ważne jest, abyśmy byli dla siebie nawzajem wsparciem, w świecie, który często jest nieprzyjazny i obojętny.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z księdzem Łukaszem Królem.