Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie zaprasza

Rozmawialiśmy z Magdaleną Bieniek, dyrektor ośrodka, oraz Marcinem Szczapą, radnym gminnym i założycielem chóru Ludzi Pozytywnych, aby dowiedzieć się więcej o planowanych inicjatywach.

Zbliżające się święta wielkanocne to okazja do udziału w rodzinnych warsztatach tworzenia wianków, które będą dostępne nie tylko dla celebrujących święta, ale także dla tych, którzy chcą powitać wiosnę. Ponadto, ośrodek oferuje stałe zajęcia, takie jak lekcje języka angielskiego, zajęcia taneczne, sportowe, oraz muzyczne, w tym chór dla dzieci.

W kwietniu mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnej wystawy w GOKu, będącej częścią serii współpracy z lokalnymi artystami. Wystawa ta będzie skupiona na kobiecym malarstwie i różnorodności sztuki, od grafiki po decoupage. W ten sposób ośrodek nie tylko wspiera lokalne talenty, ale również integruje społeczność i inspiruje do dzielenia się własną twórczością.

Największym wydarzeniem kulturalnym gminy jest Dożynki, połączone z odpustem w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza Klemensa męczennika, które tradycyjnie odbywają się 15 sierpnia. To święto dziękczynienia za plony rozpoczyna się mszą, a następnie przemarszem organizacji pozarządowych z pięknymi koszami i wieńcami dożynkowymi.

Zapraszamy do odsłuchania audycji, aby poznać więcej szczegółów o kulturalnym życiu gminy Klembów.