​Kolejny sukces kręglarek Pilicy

Kolejny sukces kręglarek Pilicy. Na kręgielni w Lesznie odbył się międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XXVIII Memoriał ł Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Była to 6 kolejka Młodzieżowego Grand Prix. Turniej międzynarodowy, ponieważ uczestnikami byli również zawodnicy z SKK Primator Nachod (CZE) oraz SKK Trstena Starek (SVK). Był to turniej rekordowo obsadzony bo brało w nim udział 220 zawodników. Bardzo dobrze wypadły w nim juniorki młodsze Pilicy, które na 8 miejsc finałowych wywalczyły 3 i wszystkie finalistki pobiły swoje rekordy życiowe. Kornelia Kujda zakwalifikowała się na 1 miejscu z wynikiem 598 kręgli, w finale zagrała 568 i wygrała zawody. Aleksandra Skoneczna zajęła 4 miejsce z wynikiem 561/576, a Julia Karp 8 z wynikiem 565/530. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, które odbędą się już w najbliższy weekend. Bardzo dobry start zaliczyła też Karina Borkowska, zajmując 4 miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.