Literacka Podróż w "Poczytaj mi FAMO"

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie zaprasza na literackie odkrycia z Bernadettą Lorent

Zapraszamy miłośników książek na niezwykłą podróż literacką, którą poprowadzi dla Was Bernadetta Lorent, doświadczona bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. W najnowszym wywiadzie, którego pełną wersję możecie odsłuchać na naszej stronie internetowej, pani Bernadetta przedstawia dwie fascynujące serie książek, które zachwycą każdego czytelnika szukającego emocjonujących historii i niebanalnych bohaterów.

Pierwsza propozycja: "Saga Amsterdamska" Agnieszki Zakrzewskiej

Pierwsza z polecanych przez nią serii to "Saga Amsterdamska", rozpoczynająca się od tomu "Do jutra w Amsterdamie". Opowiada ona o Agnieszce, młodej kobiecie, która w wyniku życiowych zawirowań wyjeżdża do Amsterdamu, by zastąpić swoją siostrę. Książka przemyca autentyczne przeżycia autorki, ukazując zarówno piękno, jak i trudności życia za granicą. Czytelnicy będą mogli śledzić losy Agnieszki, która w obcym kraju odnajduje przyjaźń i miłość, ale również staje przed trudnymi wyborami.

Druga propozycja: "Saga Czekoladowa"

Drugą serią, którą pani Bernadetta serdecznie poleca, jest "Saga Czekoladowa". Ta trylogia rozpoczyna się od "Roku na końcu świata", a jej główna bohaterka, Nina, dziedziczy po ciotce malowniczą czekoladziarnię "Malinowa Bombonierka". Książki opowiadają o zmaganiach Niny z prowadzeniem własnego biznesu, miłosnych rozterkach i odkrywaniu rodzinnych sekretów. Przez wszystkie części przeplata się motyw miłości do słodyczy i dążenie do realizacji marzeń.