Czy faktycznie słaba zdolność kredytowa przekreśla szanse na uzyskanie pożyczki?

Zdolność kredytowa to jeden z najważniejszych parametrów przy udzielaniu kredytu w banku, a jej posiadanie determinuje przyznanie finansowania. Osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej spotykają się z odmową, a wyjściem z sytuacji może być zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Czy faktycznie słaba zdolność kredytowa przekreśla szanse na uzyskanie pożyczki? Na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.


Czy faktycznie słaba zdolność kredytowa przekreśla szanse na uzyskanie pożyczki?

Jak wspomniano we wstępie każdy bank weryfikuje zdolność kredytową klienta, by na jej podstawie podjąć decyzję o przyznaniu finansowania. Osoby, które nie posiadają zdolności lub jest ona zbyt słaba nie otrzymują decyzję negatywną. Wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z ofert sektora pozabankowego, a pożyczki bez zdolności kredytowej są dostępne pod linkiem: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-bez-zdolnosci-kredytowej/. Możliwość uzyskania pożyczki ze słabą zdolnością kredytową wynika z faktu, że firmy pożyczkowe nie badają jej tak dokładnie jak banki. Liberalne podejście do przyznawania pożyczek skutkuje tym, że do ich zaciągnięcia z reguły wymagany jest jedynie dowód osobisty oraz oświadczenie o źródle oraz wysokości dochodów. Pożyczkobiorca nie musi przedstawiać żadnych dokumentów dochodowych, a przy wysokich kwotach konieczne może być zabezpieczenie w formie gwaranta lub zastawu.


Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej?
Zaciągając pożyczkę pozabankową z reguły najbardziej interesuje nas jej koszt. Warto jednak podkreślić, że nie powinien to być najważniejszy parametr, ponieważ dużo ważniejsze jest dopasowanie pożyczki do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. W efekcie często warto zdecydować się na wydłużenie okresu kredytowania, co pozwoli obniżyć ratę, którą będzie można w efekcie terminowo spłacać. Oczywiście spowoduje to wzrost kosztu pożyczki, jednak wygoda w spłacie powinna być ważniejsza. Co jeszcze jest istotne przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej? Przede wszystkim proces jej udzielania, który może obejmować różnego rodzaju weryfikację. W związku z tym warto zorientować się najpierw, które bazy weryfikuje dana firma pożyczkowa oraz w jaki sposób podchodzi do badania zdolności kredytowej. Tego typu informacje są dostępne w Internecie, a ciekawostkami dzielą się również klienci, którzy skorzystali z oferty danej firmy.

Zalety pożyczek bez zdolności kredytowej
Najważniejszą, a zarazem najbardziej oczywistą zaletą pożyczek bez zdolności kredytowej jest fakt, że finansowanie mogą uzyskać osoby nie posiadające dochodów lub dysponujące nieregularnymi wpływami. Korzystny z pewnością jest również szybki proces oraz minimum formalności, co powoduje, że środki można uzyskać nawet w kilkanaście minut. Co więcej, wnioskowanie jest bardzo wygodne, ponieważ o pożyczkę można otrzymać bez wychodzenia z domu.
Podsumowując należy stwierdzić, że słaba zdolność kredytowa nie przekreśla szans na otrzymanie pożyczki. Finansowanie w takiej sytuacji oferuje bowiem wiele firm pożyczkowych z sektora pozabankowego, które w sposób liberalny podchodzą do udzielania pożyczek.


Tekst sponsorowany.