Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Każda kobieta wie, że odpowiednio dobrana biżuteria może być głównym elementem całej stylizacji. Warto więc rozważnie dobierać ozdoby. Dzięki temu będą subtelnie podkreślały piękno i zarazem maskowały ewentualne niedoskonałości. Istotne jest to, by zawsze dobierać naszyjnik do dekoltu. W jaki sposób to zrobić?

W sklepach jubilerskich znajdziemy setki różnych wzorów naszyjników, kolczyków, bransoletek, czy pierścionków. Należy pamiętać, by dobrać biżuterię do swojej urody. Jest to kluczowe szczególnie w przypadku naszyjników.

Naszyjnik do okrągłego dekoltu - jaki będzie najlepszy?

Okrągły dekolt to modowy klasyk, który od lat cieszy się uznaniem kobiet. Jaka biżuteria będzie do niego pasowała? W przypadku, gdy wcięcie jest blisko piersi, warto zdecydować się na krótki naszyjnik. Dobrze prezentować się będzie np. choker lub sznur pereł. Świetnym pomysłem jest też założenie warstwowych łańcuszków blisko szyi. Styliści podkreślają, by uważać, żeby biżuteria nie dotykała granicy dekoltu sukienki czy bluzki.

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu karo?

Dekolt karo to kwadratowe wycięcie, które świetnie wydłuża szyję. Na takie bluzki czy sukienki powinny się decydować przede wszystkim te panie, które chcą odwrócić nieco uwagę od zbyt obfitego biustu. Do takiego dekoltu idealnie pasuje wyrazisty naszyjnik, może być bogato zdobiony np. wielobarwnymi kamieniami szlachetnymi. Wiele takich modeli znajdziemy m.in. w ofercie Lilou. Do dekoltu karo pasują też chokery, szczególnie te na tasiemce, ozdobione np. perełką.

Jaka biżuteria do sukienki z odkrytymi ramionami?

Wiele pań do strojów z odkrytymi ramionami zakłada wyraziste naszyjniki, bardzo efektowne i przyciągające uwagę. W ostatnich sezonach styliści zachęcają jednak, by dobierać biżuterię nieco subtelniejszą. Proponują, by postawić na delikatny łańcuszek w połączeniu z długimi kolczykami.

Jakie dodatki do dekoltu w kształcie litery v?

Do dekoltu v pasuje biżuteria w podobnym stylu. Doskonałym wyborem będą różnego rodzaju łańcuszki z zawieszką. Warto wybierać okrągłe zawieszki, które pozwolą zachować odpowiednie proporcje. W tym przypadku sprawdzą się zarówno krótkie naszyjniki, jak i nieco dłuższe zrobione np. z koralików.

Naszyjnik do dekoltu typu łódka

Dekolt w kształcie łódki jest bardzo elegancki i stylowy. Dlatego warto zakładać do niego krótki łańcuszek czy naszyjnik. Pięknie prezentować się będzie również kolia z pereł. Wbrew pozorom można pokusić się też o długi naszyjnik - szczególnie w przypadku pań, które lubią wyróżniać się z tłumu. Jeśli zdecydujemy się na długie naszyjniki, to najlepsze będą te z wyrazistą zawieszką lub koralikami.

Zabudowany dekolt - czy zakładać do niego naszyjniki?

Niektóre panie uważają, że w przypadku golfa czy sukienek, które są zapinane tuż pod brodą, nie powinno się zakładać biżuterii. Nic bardziej mylnego, to znakomite tło dla ciekawej biżuterii, która może być charakterystycznym elementem całego stroju. Warto zakładać nieco dłuższe naszyjniki z dużymi aplikacjami, wyraziste i przyciągające uwagę.


Artykuł sponsorowany