Awaria wodociągów na białogonie

Wczoraj wieczorem doszło do awarii głównej magistrali wodociągowej zasilającej Kielce z ujęcia w Białogonie. Przez ponad dwie godziny dostępu do wody nie mieli mieszkańcy centrum, a także między innymi Szydłówka, Czarnowa, Podkarczówki i Herbów.

- Dzięki szybkiej mobilizacji i sprawnym działaniom służb wodociągowych oraz komputerowemu Systemowi Monitoringu i Sterowania siecią (SMiS) miejsce awarii szybko zostało zlokalizowane i od razu rozpoczęto dostarczanie wody z alternatywnych kierunków. Od godz. 19 sytuacja zaczęła się poprawiać i niedobory nie powinny być dotkliwe w ciągu kilku godzin. Jednocześnie rozpoczęto usuwanie awarii i będzie ono trwało bez przerwy, dopóki magistrala nie zostanie naprawiona. O postępach prac będziemy informować na bieżąco, - czytamy w komunikacie przesłanym przez Ziemowita Nowaka, rzecznika prasowego Wodociągów Kieleckich przed godziną 20 w środę.

O godzinie 21 poinformowano, że dzięki skierowaniu wody z innych ujęć ciśnienie wody dostarczanej do budynków wraca do normy. W czwartek o godzinie 6:30 Wodociągi Kieleckie poinformowały, że źródło awarii zostało namierzone i dzięki alternatywnym kierunkom dostarczania wody nie ma już żadnych sygnałów o jej braku lub pogorszeniu jej jakości.

- Trwa naprawa magistrali. Miejsce jest podmokłe, dojazd trudny. W tych ciężkich warunkach pracownicy Wodociągów Kieleckich robią wszystko, aby przywrócić normalny dopływ wody. W ciągu kilku godzin doprowadziliśmy wodę z innych kierunków, w związku z czym wszyscy mieszkańcy mają już wodę pod normalnym ciśnieniem. Nie otrzymujemy już żadnych zgłoszeń o występowaniu problemu, informował rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak.

Fot. istockphoto.com

Opr. WM.