Biegacze z Kielc upamiętnili Żołnierzy Wyklętych

150 osób wzięło udział w biegu zorganizowanym w okolicach Stadionu Leśnego w Kielcach aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych i zadbać z przyjemnością o zdrowie. Do pokonania była 5-kilometrowa trasa po terenach leśnych, a temat biegu był bardzo symboliczny – uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, których święto obchodziliśmy 1 marca.

- W niedzielę 3 marca odbył się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Stanisława Staszica. W biegu wzięło udział 150 osób. Trasa przebiegała po terenach leśnych i wynosiła 5 kilometrów. Wszyscy uczestnicy biegu byli bardzo zadowoleni. - informował Prezes Świętokrzyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Stanisława Staszica.

Kielecki Bieg Pamięci jest odpowiedzią na brak organizacji corocznego biegu „Tropem Wilczym” ulicami Kielc. Przez 11 lat, do ubiegłego roku włącznie, wydarzenie współorganizował Urząd Miasta Kielce. W tym roku impreza się nie odbyła. Bieg wspierali żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojska Obrony Terytorialnej oraz członkowie grup Związek Strzelecki „Strzelec” JS 2105 Kielce oraz Biegam Bo Muszę w Kielcach.

Fot. Biegam Bo "Muszę" w Kielcach

Opr. WM.