Promocja ekologii przez szachy

W poniedziałek, 12 lutego w Centrum Geoedukacji odbył się Wielki Finał Ekologicznego Turnieju Szachowego. Do rywalizacji stanęli szachiści z całej Polski. Szachowi mistrzowie walczyli nie tylko o zaszczytny tytuł, ale także o unikatowe szachy. Dodatkowym elementem wydarzenia była fascynująca wystawa trash-art, prezentująca artystyczne dzieła stworzone z odpadów. Jak wyjaśniała Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko, ideą turnieju jest połączenie ekologii i sportu.

- Celem tego ekologicznego finału było połączenie gry w szachy oraz ekologii. Do tego dodaliśmy także sztukę, ponieważ wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy w stylu trash-art. Całe turniej pokazuję, że warto być eko każdego dnia i właśnie o tym przypominała nasza fundacja. Chcemy pokazać, że podobnie jak w szachach tak i w ekologii każdy ruch ma znaczenie.

Zwycięzcy wczorajszego turnieju otrzymali komplet szachowy wykonany z materiałów pochodzący z recyklingu, a także specjalny medal. Nagrody książkowe dla uczestników finału ufundowało Wydawnictwo Jedność.

Opr. WM.