Uwaga kierowcy! Wojskowe pojazdy na drogach

Mieszkańcy mogą spodziewać się dziś wzmożonego ruchu pojazdów Sił Zbrojnych. Jest to związane z cyklicznymi ćwiczeniami wojskowymi „Steadfast Defender 24” i „Dragon-24”. Jak podkreślają służby, ruch sprzętu wojskowego ma odbywać się w sposób jak najmniej utrudniający życie kierowców. Kolumny będą pilotowane i zabezpieczane przez pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego i Żandarmerię Wojskową we współpracy z policją.

Wojsko apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracając uwagę na konieczność powstrzymania się od robienia zdjęć i nagrywania filmów kolumnom wojskowym oraz publikowania informacji na temat ich przemieszczania się. Komunikat podkreśla, że każde nieprzemyślane działanie w sieci, takie jak publikowanie zdjęć przedstawiających istotne wojskowe obiekty, instalacje czy urządzenia, może wywołać negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności kraju.

W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników.

Fot. Twitter/sztab generalny/WP

Opr. WM.