Wyszukiwarka pomoże w segregacji odpadów

W trosce o środowisko naturalne i uniknięcie podwyżek opłat za odbiór śmieci Urząd miasta uruchomił internetową wyszukiwarkę, która ma ułatwić kielczanom segregowanie odpadów. Oprócz pomocy w klasyfikacji śmieci wyszukiwarka podpowie też gdzie dokładnie znajdują się punkty selektywnej zbiórki kłopotliwych odpadów. Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc informuje, że ratusz postanowił przygotować specjalne narzędzie, które ma pomóc w segregacji odpadów.

- Mamy świadomość tego, że mieszkańcy mogą nieraz mieć trudność z określeniem jak segregować odpady. Dlatego urząd miasta wyszedł naprzeciw temu i przygotował specjalną wyszukiwarkę ułatwiającą tą czynność.

W wyszukiwarce znajduje się obecnie ponad 600 pozycji ułatwiających wrzucanie odpadów do odpowiednich pojemników. Marcin Januchta wskazuje, że obecnie największe problemy z segregacją pojawiają się w przypadku nieruchomości wielorodzinnych. Kielecki ratusz przypomina, że odpady, których nie wolno wyrzucać do kontenerów należy przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub specjalnego samochodu zabierającego je bezpośrednio od mieszkańców, czyli odrzutowozu.

Fot. ictpckphoto.com

Opr. WM.