5na5 - relacja z 7. kolejki

Dużo determinacji, walki o każdą piłkę, ale bez niespodzianek – tak przebiegała 7. kolejka amatorskiej ligi koszykówki 5na5 pod honorowym patronatem Burmistrza Wołomina. Po słabszym początku zawodnicy Splash Brothers zaczęli odrabiać straty, redukując przewagę przeciwników do 6 punktów przed ostatnią kwartą, co zapowiadało większe emocje na samym finiszu kolejki. Ale nie tym razem. My i Oni udowodnili, że stanowią zgrany zespół, który potrafi zaprezentować ułożoną koszykówkę zarówno w ataku, jak i obronie, zatrzymując rywali na zaledwie 3 punktowym dorobku w ostatnich 10 minutach meczu. Ciekawie zapowiadało się starcie niepokonanych Spiesz Się Powoli ze Szklarwą, która miała tylko jedną porażkę na koncie. Początkowo w miarę wyrównany pojedynek przeistoczył się jednak w show braci Hentosz. Rzuty 3-punktowe, wsady i efektowne alley-upy były ozdobą ostatecznie dość jednostronnego meczu, który Kamil (24 pkt.) i Damian (19 pkt.) zakończyli z pierwszym i drugim dorobkiem punktowym kolejki. Dodatkowo udane występy Marcina Matusika i Michała Kadrońskiego obnażyły braki w obronie Szklarwy. Za sprawą doskonałej drugiej połowy drużyna Łenzdej nadspodziewanie łatwo poradziła sobie w walce z Zielonkhą. Twarda obrona ograniczająca skuteczność przeciwników oraz ciężar zdobywania punktów rozłożony na cały zespół okazały się receptą na sukces. Rozgrywający prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie zawodnicy Mareckiego Basketu nie byli jednak w stanie zagrozić stawianym wśród faworytów Goodfellas. Po kilku udanych występach jeszcze lepiej zaprezentował się Michał Szachno z „Kumpli”, który był nie do zatrzymania i zakończył mecz jako współlider wśród strzelców kolejki z 24 punktami na koncie. Więcej informacji i zdjęć: facebook.com/liga5na5 Wyniki i zdobywcy punktów: Marecki Basket - Goodfellas 39:70 (9:17, 6:12, 10:25, 14:16) S. Kostecki 16, J. Kurlanda 10, O. Zawadzki 7, K. Wierzbowski 4, M. Jakubowiak 2 - M. Szachno 24, K. Bereda 14, M. Błoński 9, M. Mąkowski 9, K. Walaszczyk 8, P. Rozbicki 6 Zielonkha - Łenzdej 29:60 (9:9, 10:13, 5:19, 5:19) A. Franko 10, A. Jankowski 7, Ł. Flaga 5, M. Wiśniewski 3, J. Sobiech 2, T. Zmitrewicz 2 - Ł. Dąbrowski 14, M. Cudny 13, A. Mossakowski 7, P. Krogul 6, A. Rostkowski 6, R. Duda 5, J. Krogul 4, R. Mućka 3, Ł. Podlewski 2 Spiesz Się Powoli – Szklarwa 86:57 (22:15, 23:16, 26:12, 15:14) K. Hentosz 24, D. Hentosz 19, M. Matusik 13, M. Kadroński 12, T. Gąsior 7, Ł. Olszewski 5, M. Zbyszyński 4, L. Prokopczuk 2 – Ł. Pawlikowski 17, Ł. Sulejewski 16, R. Kurek 11, R. Kurowicki 9, M. Misiukiewicz 4 Splash Brothers – My i Oni 28:42 (5:17, 8:4, 12:10, 3:11) M. Popiół 11, P. Rawski 6, A. Kamiński 4, K. Rowicki 4, M. Żochowski 2, B. Syrówka 1 – A. Stabeusz 13, P. Staniszewski 13, K. Nowogródzki 10, P. Chyba 4, K. Wonaszek 2