Sport

​Półmetek rundy jesiennej Futboligi za nami

Wszystkie zespoły uczestniczące w zmaganiach mają już na swoim koncie po pięć spotkań, co oznacza, że maksymalnie było do zdobycia 15 punktów. Aż trzynaście zdobył jak na razie lider pierwszej ligi, a jest nim Dar-Mar. Zespół z Kobyłki właśnie wygrał czwarty mecz w sezonie, tym razem z Tigerem Wołomin i przynajmniej na chwilę odskoczył od reszty stawki.Nie ma jednak wątpliwości, że Andromeda czy Al-Mar nie porzucili pościgu za liderem i możemy się spodziewać,że walka o miano "rycerzy jesieni" będzie trwała do ostatniej kolejki. Podobnie jak o to, kto nie przezimuje w strefie spadkowej. Tutaj najgorzej stoją akcje Maliny i Sparty, chociaż niewiele lepiej mareckiego In-Plusu.
Natomiast w drugiej lidze nie ma już drużyn niepokonanych. W niedzielę padła ostatnia twierdza, czyli ta którą zbudowały Sokoły - ich pogromcami okazali się zawodnicy Retro. Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli też gracze Incognito. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego golem w ostatniej akcji spotkania, przechylili na swoją korzyść mecz z Marcovą. Ojcem zwycięstwa był Hubert Sochacki, który zdobył dla zespołu dwa gole i widać, że przy nim cała drużyna grała na 120% możliwości. Czy z tą tezą zgodzi się sam zainteresowany? I czy to zwycięstwo spowoduje, że Incognito w końcu się odblokuje i pójdzie w górę tabeli?
Posłuchajmy zawodnika drużyny z Marek.

A już w niedzielę kolejka szósta. Każdego, kto chciałby być na bieżąco z jej wynikami, zapraszamy do śledzenia w weekend strony www.futboliga.pl