Udany występ wrotkarzy z Tomaszowa

W miniony weekend w w Tomaszowie Lubelskim na nowym 200-tu metrowym torze wrotkarskim rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Tomaszów Mazowiecki reprezentowała grupa 37 zawodników.

W pierwszym dniu zawodów ekipa IUKS-u ,,Dziewiątki” zdobyła 5 złotych medali, 1 srebrny i 1 brązowy. W kolejnym dniu krążków także nie brakowało: 6 medali złotych, 4 srebrne i 1 brązowy, a w sztafetach amerykańskich zawodnicy z Tomaszowa dorzucili jeszcze dwa srebra i potrójny brąz.

Wicemistrzyniami Polski w biegu sztafetowym w kat. open kobiet na dystansie 3000 m została sztafeta IUKS Dziewiątka w składzie: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk. 4 złote medale na wszystkich dystansach w kat. juniorek A zdobyła Karolina Gąsecka, 4 złote w kat. młodzik wywalczył Szymon Wojtakowski. Jakub Piotrowski w kat. juniora B zdobył 2 złote medale i jeden srebrny. Karolina Bosiek w kat. juniorek zgarnęła 3 medale: złoty, srebrny i brązowy; a Olga Kaczmarek w kat. juniorek A wywalczyła 2 srebrne medale i jeden brązowy.

W biegach sztafetowych w kat. kadet srebrny medal przypadł sztafecie kobiet w składzie : Daria Kopacz, Zofia Pluta i Jagoda Owczarek, a brązowy sztafecie mężczyzn: Kamilowi Rybińskiemu, Jakubowi Nowakowi i Jakubowi Kępa.

Miejmy nadzieje, że sukcesy te, dadzą pozytywny zastrzyk energii, motywacji i zapału do dalszej pracy. Najbliższe zawody to Grand Prix Tomaszowa "Super Talent 2017" dla dzieci i młodzików, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca na tomaszowskim torze wrotkarskim.