Wyniki po pierwszym etapie Tour de Pologne

Za nami pierwszy etap 73. Tour de Pologne. Kolarze mieli do przejechania 135 km. Pierwszy na metę znajdującą się na placu Teatralnym w Warszawie przyjechał Davide Martinelli z grupy Etixx-Quick Step z czasem 3 godziny i 1 minuta. Włoch również okazał się najlepszym sprinterem.

Koszulkę najlepszego górala zdobył Jarosław Marycz z CCC Sprandi Polkowice. Najaktywniejszym zawodnikiem został Francuz Marc Fournier z FDJ. Najlepszym Polakiem w pierwszym etapie został Michał Kwiatkowski jeżdżący dla grupy Team Sky. Natomiast najlepszą drużyną tego etapu jest Etixx-Quick Step.

Po pierwszym etapie wyścigu w klasyfikacji generalnej najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski z grupy Team Sky zajmuje ósmą lokatę. Najlepszy z polskiej reprezentacji był Kamil Zieliński, który zajął 30 miejsce. Polska w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na 14 pozycji.

Dzisiaj kolarze przenoszą się na Śląsk gdzie będą jechać z Tarnowskich Gór do Katowic.