Zwycięstwo Korony w arcyważnym meczu

Cóż to był za emocjonujący mecz! Korona Kielce wygrała domowy mecz z ŁKS-em Łódź 2:1. Zwycięstwo już w doliczonym czasie gry niesamowitym strzałem z woleja zapewnił Koronie nowy zawodnik Danny Trejo.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem gry w środkowej strefie boiska. Żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi nad swoim rywalem. W 36. minucie po katastrofalnym błędzie bramkarza gości piłkę w siatce ŁKS-u umieścił Yoav Hofmaister. Dla 23-latka był to premierowy gol w „żółto-czerwonych” barwach. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Korona straciła bramkę. Po przebojowej akcji Kaja Tejana do wyrównania doprowadził Husein Balić. Do przerwy na Suzuki Arenie Korona remisowała 1:1.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła przejąć wyraźnej inicjatywy. Dopiero w doliczonym czasie gry starania Korony przyniosły oczekiwany efekt. Po pięknym uderzeniu wolejem piłkę w bramce ŁKS-u umieścił Danny Trejo. Fenomenalna bramka nowego zawodnika korony w debiucie dała pierwsze od 27 października zwycięstwo „żółto-czerwonym”. Ostatecznie kielczanie pokonali ŁKS 2:1.

Najbliższy mecz podopieczni Kamila Kuzery rozegrają w Zabrzu. Pojedynek z miejscowym Górnikiem rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00.