"Poczytaj Mi, FAMO" – Odkryj książki, które uczą i inspirują

W najnowszym odcinku audycji "Poczytaj Mi, FAMO", mieliśmy przyjemność gościć - Elżbietę Makowską z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Pani Elżbieta wprowadziła nas w świat dwóch fascynujących książek, które z pewnością zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Pierwszą prezentowaną książką była "Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości" autorstwa Sarah Noble. Jest to wzruszająca historia o małym niedźwiadku, który podziwia swoją mamę i pragnie być tak silny jak ona. Książka z pięknymi ilustracjami podkreśla znaczenie rodziny, miłości oraz pokory wobec przyrody. Opowiada o tym, jak maluch poznaje świat przy boku swojej mamy, ucząc się życiowych lekcji o sile, która nie zawsze jest związana z wielkością.

Następnie, przejście do drugiej książki, "Co jest w środku? Dom" autorstwa Agnieszki Wajdy, przeniosło nas do wnętrza domu, gdzie każde pomieszczenie i każdy przedmiot staje się okazją do nauki i zabawy. Ta barwna i bogato ilustrowana publikacja to prawdziwa skarbnica wiedzy dla młodych badaczy, którzy z zaciekawieniem odkrywają tajemnice codziennego życia.

Zachęcamy wszystkich słuchaczy do wysłuchania całego odcinka "Poczytaj Mi, Famo". To nie tylko szansa, aby poznać te inspirujące książki, ale także doskonała okazja do spędzenia czasu z najmłodszymi, odkrywając razem z nimi świat literatury.