Wszywka alkoholowa Wrocław
Wszywka alkoholowa Wrocław – na czym polega zabieg? Ile kosztuje wszycie esperalu? Jakie jest działanie wszywki alkoholowej i co właściwie daje zabieg wszycia esperalu? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.
- Ile kosztuje wszywka alkoholowa Wrocław i na czym polega zabieg?
- Jak działa wszywka alkoholowa?
Szukasz skutecznego sposobu, który będziesz mógł wykorzystać przy leczeniu alkoholizmu? Masz wrażenie, że sama terapia Ci nie pomaga lub chcesz po prostu zwiększyć jej efektywność? Najlepszą opcją w takiej sytuacji będzie wszywka alkoholowa. Jak wygląda zabieg wszycia esperalu? Gdzie go wykonać? Jakie są przeciwwskazania? Szczegóły na temat wszywki Alkotherapy znajdziesz w poniższym artykule.
Ile kosztuje wszywka alkoholowa Wrocław i na czym polega zabieg?
Jeśli interesuje Cię wszywka alkoholowa, we Wrocławiu można znaleźć kilka miejsc, w których można przeprowadzić ten zabieg. Ile kosztuje zabieg w stolicy Dolnego Śląska? Standardowy pakiet obejmujący kwalifikację, implantację Disualfiram WZF, nierozpuszczalne szwy, usunięcie ich i darmową kontrolę, kosztuje 699 zł. Droższe pakiety różnią się między innymi tym, że po zabiegu stosuje się szwy rozpuszczalne i dodatkowo antybiotyki. Informacje na temat pełnej oferty znajdziesz na stronie interesującego Cię gabinetu, która wykonuje takie zabiegi.
Wydaje Ci się, że zabieg wszycia esperalu jest drogi? Otóż, przeliczając ile pieniędzy rocznie przeznaczasz na alkohol i inne używki, wszywka alkoholowa jest stosunkowo tania. Jeśli zależy Ci na tym, aby wyleczyć się z alkoholizmu, warto zainwestować pieniądze w ten zabieg.
Samo wszycie esperalu jest bezbolesne i trwa maksymalnie 30 minut. Lekarz w pierwszej kolejności podaje znieczulenie miejscowe, następnie nacina się skórę pod łopatką lub na pośladku, a po umieszczeniu tam Disualfiram WZF w postaci tabletki, zszywa się dane miejsce i gotowe. Lek nie jest w ogóle wyczuwalny pod skórą, a blizna jest praktycznie niewidoczna.
Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z informacjami dotyczącymi przeciwwskazań do zabiegu. Lista ta obejmuje między innymi alergię na disulfiram czy inne składniki leku, choroby sercowo-krążeniowe, zaburzenia psychiczne oraz psychozę. Osoby, które spożywały alkohol mniej niż 12 godzin przed zabiegiem, również nie zostaną do niego dopuszczone.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Jak właściwie działa wszywka alkoholowa? Sam Esperal jest neutralny dla pacjenta. Uaktywni się dopiero wtedy, gdy osoba posiadająca wszywkę alkoholową, zacznie pić alkohol. Esperal będzie w takiej sytuacji blokować jego trawienie. Aldehyd octowy zacznie odkładać się w wątrobie, a to powoduje przeróżne nieprzyjemne dolegliwości. Do skutków ubocznych łączenia Esperalu z alkoholem zalicza się między innymi mdłości, wymiotów, bólu i zawrotów głowy, nadmiernej potliwości, uczucia gorąca czy zaburzeń równowagi. Mogą pojawić się również drgawki, duszności, zaczerwienienie skóry, napady lęku, padaczki alkoholowej, kołatanie serca czy zmniejszenie napięcia mięśniowego. Tego rodzaju objawy pojawiają się z reguły po 5-10 minutach od spożycia nawet małej dawki alkoholu i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin. A zatem zadaniem wszywki alkoholowej, która jest właściwie lekiem awersyjnym, jest wywołanie niechęci do alkoholu.
Pamiętaj jednak o tym, że wszywka alkoholowa to nie jest jedyne rozwiązanie. Tego rodzaju zabieg jest pomocnym środkiem, a nie główną opcją, która pomoże Ci wyleczyć się z alkoholizmu. Jeśli chodzisz na terapię, nie rezygnuj z niej po wszyciu leku, jakim jest Esperal. Wszywki alkoholowe powodują wiele problemów po spożyciu alkoholu, przez co po zabiegu wszycia Esperalu należy całkowicie zrezygnować z picia alkoholu. Jest to więc świetne uzupełnienie leczenia choroby alkoholowej.
Tekst sponsorowany.